Historie do obejrzenia podczas światowego finału BLAST Premier


Ostatnie trofeum 2021 r. zostanie przyznane podczas Globalnego Finału BLAST (Image Credit BLAST)

Każda z tych drużyn zdobyła swoje miejsce w Światowym Finale BLAST, wygrywając turniej powiązany z BLAST lub zajmując miejsce na szczycie Globalnej Tabeli Liderów BLAST w poprzednim sezonie. Początkowo miało być pięć drużyn wygrywających turnieje i trzy drużyny z Global Leaderboard.

Uczestnicy

Pierwsze dwie drużyny, które zablokowały swoje miejsca, to: Gambit E-sport oraz Heroiczny. Pierwsza z nich zdobyła trofeum podczas wiosennych finałów BLAST, podczas gdy druga wygrała 13. sezon ESL Pro League. Powinny być jeszcze trzy drużyny, które zakwalifikują się do światowych finałów BLAST przez cały rok. Jednakże, NAVINiezliczone zwycięstwa w turniejach sprawiają, że zajmują trzy z pięciu zwycięskich miejsc. 14. sezon ESL Pro League, finały BLAST Fall i główny turniej PGL Stockholm Major trafiły do ​​NAVI.

Dodatkowe dwa miejsca przyznano dwóm innym zespołom z Global Leaderboard BLAST. Dzięki temu, Astralis oraz Zespół płynny udało się wkraść jako ostatnie dwie drużyny. G2 E-sport, Żywotność zespołu, oraz Ninja w piżamie dołączy do nich podczas Światowego Finału BLAST jako trzy najlepsze drużyny w tabeli liderów.

Turniej będzie odbywał się w formacie podwójnej eliminacji, a wszystkie mecze będą najlepsze z trzech. Pojedynki w pierwszej rundzie są następujące:

Natus Vincere kontra Team Liquid

Gambit Esports kontra Heroiczny

G2 Esports kontra ninja w piżamach

Witalność zespołu kontra Astralis

NAVI Zamknięcie roku

Natus Vincere jest niezaprzeczalnie najlepszą drużyną CS:GO 2021 roku. Oprócz licznych zwycięstw w turniejach udało im się również zablokować dwa największe możliwe osiągnięcia w Counter-Strike. Intel Grand Slam i PGL Major dodali swoje trofea do obszernej sprawy NAVI. W związku z tym NAVI są łatwymi faworytami do zdobycia tytułu światowego finału BLAST.

Ta drużyna NAVI jest w najlepszej formie, jaką kiedykolwiek mieli. Wszystko było na miejscu, od mechaniki po strategię. Jedną rzeczą, o której warto wspomnieć przeciwko NAVI, jest to, że zrobili sobie dwutygodniową przerwę po finałach BLAST Fall. Tymczasem każda inna drużyna obecna na światowym finale grała w międzyczasie na IEM Winter. Oznacza to, że albo NAVI może być trochę zimny na początku, albo odpoczęli i będą wyglądać świeżo niż kiedykolwiek.

NAVI CSGO

Czy ktoś może zatrzymać NAVI w drodze po kolejne trofeum? (Kredyt obrazu ESL)

Witalność Przełam klątwę

Mówiąc o IEM Winter, Team Vitality w pełni wykorzystał brak NAVI. Vitality przeżywało ogromną suszę, która trwała przez cały 2021 rok. W pierwszej połowie roku nie osiągnęli prawie żadnych przyzwoitych wyników. Vitality następnie zdobyło dwa wielkie występy w finałach w ESL Pro League S14 i BLAST Fall Finals, które zakończyły się przegraną z NAVI.

Po wyjściu z grupy A w drugim rozstawieniu, Vitality ledwo pokonało Gambit Esports na trzech mapach, zanim zamiatało Virtus.pro i Ninjas in Pajamas w drodze po pierwsze trofeum dokładnie za 364 dni. Niech będzie wiadomo, nikt nie powstrzyma Vitality przed zdobyciem przynajmniej jednego trofeum w ciągu roku.

To, że NAVI jest tutaj na światowym finale BLAST, nie oznacza jednak, że należy liczyć się z witalnością. Nadal są bardzo silną drużyną z wszystkimi zadatkami na pretendenta do tytułu. Dodatkowo zostali rozstawieni po przeciwnej stronie NAVI, dzięki czemu ich bieg do wielkiego finału jest bardzo realistyczny.

Zamiana ostatniej sekundy

Jedną z ciekawszych historii pojawiających się w światowym finale jest to, że NiP będzie brakować swojej gwiazdy AWPer. Nicolai „dev1ce” Reedtz nie mógł zagrać w dwóch ostatnich meczach IEM Winter z powodu choroby. Nadal nie jest w pełni zregenerowany, co oznacza, że ​​NiP znów zagra bez niego. Pomimo tej pozornie ogromnej dziury w swoich szeregach, NiP ma tymczasowe rozwiązanie.

Wypromowali AWPer ze swojej drużyny akademii Young Ninjas, Love „phzy” Smidebrant, aby zastąpić dev1ce. 19-latek zaliczył zaskakująco dobry występ w swoim debiucie na pierwszym poziomie na IEM Winter. W meczu półfinałowym z G2 phzy uzyskał ocenę 1,04 HLTV i wygrał najwięcej otwierających pojedynków ze wszystkich graczy. Chociaż z pewnością nie zapewnia gry wysokiej jakości na tak wczesnym etapie swojej kariery, phzy może prawdopodobnie zawiesić się z wieloma AWPersami.

Innym zespołem, który zajmuje się zmianą składu w ostatniej chwili, jest G2 Esports. Jednak odzyskają gracza zamiast go stracić. Lider w grze Nemanja „nexa” Isakovic przegapił cały IEM Winter z powodu problemów z wizą. Zespół grał ze swoim byłym piątym członkiem, Kennym „kennyS” Schrubem i udało mu się ukończyć w pierwszej czwórce. Teraz nexa wrócił i jest gotowy do kierowania swoim zespołem. W najgorszym przypadku G2 pokaże pewne wczesne oznaki ponownego dostosowania się do swojego głównego systemu.

Czy płyn może nadążyć?

Ostatni bastion północnoamerykańskiego Counter-Strike’a ledwo zdołał wślizgnąć się do światowego finału BLAST. Najbliższe zwycięstwu Team Liquid w wydarzeniu, które by ich zakwalifikowało, było znalezienie się w pierwszej szóstce finałów BLAST Fall. Jednak dominacja NAVI przez cały rok przyniosła Liquidowi ostatnią szansę na zdobycie trofeum w 2021 roku.

Chociaż Liquid w żadnym wypadku nie jest faworytem, ​​mają potencjał, aby być o wiele bardziej konkurencyjnym, niż wielu myśli. Ich ostatnie dwa występy na jesiennych finałach i IEM Winter obejmowały zwycięstwa nad NiP i Astralis. Jeśli kilka niepokojów pójdzie na ich korzyść, Liquid może znaleźć się w kolejnych rundach. Niestety ich remis zmusił ich do rywalizacji z NAVI w pierwszej rundzie, zamieniając tę ​​perspektywę w trudną walkę.


Światowy finał BLAST Premiere rozpocznie się 14 grudnia o 9:30 CT.Source : https://www.hotspawn.com/csgo/news/stories-to-watch-at-the-blast-premier-world-final