Historie do obejrzenia podczas play-offów BLAST World Final 2022


CS:GO

15 grudnia 2022 / 20:01

Counter-Strike: Global Offensive, ostatni turniej w 2022 roku, wszedł w fazę końcową, BLAST World Final Playoffs. W wyścigu o pulę nagród w wysokości 1 000 000 $ pozostało tylko sześć drużyn. W tym turnieju najlepszych drużyn z całego roku, kto będzie się śmiał ostatni w sezonie 2022?

Źródło zdjęcia BLAST Premier

Światowy Finał BLAST 2022 Drużyny Playoff

Klan FaZe

OG

G2 E-sport

Natus Vincere

Zespół Liquid

Żywotność zespołu

Post-majorowe bluesy są prawdziwe

Dwie drużyny, które zostały wyeliminowane w fazie grupowej BLAST World Final, to Outsiders i Heroic. Zgadza się, obaj finaliści IEM Rio Major sprzed około miesiąca nie wygrali meczu na BLAST. Nic dziwnego, że po tak dużym wysiłku i rozegraniu najważniejszych meczów w życiu drużyny mogą wyglądać na ospałe.

Outsiderzy nie będą się zbytnio denerwować, skoro zdobyli największy tytuł w Counter-Strike. Heroic będzie odczuwać ukłucie znacznie bardziej, gdy zakończą kampanię 2022, mając w swojej szafce tylko trofeum BLAST Fall Finals. Mimo wszystko przedstawienie musi trwać. Z pozostałych sześciu drużyn biorących udział w światowych finałach trzy nie zdobyły jeszcze w tym roku trofeów. OG, G2 Esports i Team Liquid dołączą do tytanów, takich jak FaZe Clan i NAVI, w nadziei na zdobycie kilku.

OG Wyjdź na huśtawce

Kiedy zobaczysz w grupie takich graczy jak Natus Vincere, Team Vitality i Heroic, OG może zostać przeoczony na pierwszy rzut oka. Po raz kolejny potwierdzili, że nie należy ich ignorować, wygrywając 2: 0 w grupie B i zapewniając sobie miejsce w półfinale. Po pokonaniu Heroic w ciasnej serii trzech map, które doprowadziły do ​​podwójnej dogrywki na nowej mapie Anubis, OG pokonał Vitality, aby zająć pierwsze miejsce.

Rok OG był ogólnie niezapomniany. Ich najlepszy występ miał miejsce podczas wiosennych finałów BLAST, gdzie zajęli pierwszą czwórkę i zdjęli mapę z ewentualnych mistrzów NAVI w półfinale. Co ciekawe, OG uzyskał najwyższe noty zarówno na wiosennych, jak i jesiennych etapach grupowych BLAST, więc może po prostu są naprawdę dobrzy w grupach BLAST.

Poza tym OG dopasował już pierwszą czwórkę na wiosnę do pierwszej czwórki tutaj, pytanie brzmi, czy mogą pójść dalej. Ich lista, która została odnowiona w połowie roku, wykazała wysokie wzloty i niskie upadki. Z pewnością mają potencjał, aby pokonać najlepsze drużyny w swoim dniu, ale jeszcze nie pokazali umiejętności wygrywania ważnych meczów. A ponieważ nazwy takie jak NAVI i FaZe Clan stoją na drodze do tytułu, OG będzie musiał dać z siebie wszystko.

Niespokojny rok G2

Nie jest tajemnicą, że G2 Esports chce zdobywać trofea, ale od jakiegoś czasu boryka się z tym problemem. G2 weszło w rok z ogromnym podpisaniem Ilyi „m0NESY” Osipov, młodego talentu z regionu WNP. Sprowadzili także doświadczonego lidera w grze, Aleksiego „Aleksiba” Virolainena, aby pomógł im sięgnąć po tytuły, które przez tyle lat wymykały się organizacji.

Po tym, jak G2 przeszedł przez pierwszą połowę roku bez żadnego wyboru, pociągnęli za spust w sprawie dwóch kolejnych zmian graczy. Zastąpił Aleksiba szanowany, ale nieodznaczony IGL Rasmus „HooXi” Nielsen. Zwycięzca IEM Katowice (jako rezerwowy) Justin „jks” Savage również został sprowadzony, zastępując ich najdłużej granych w Audric „JACKZ” Jug.

Pomimo przyzwoitego początkowego pokazu, G2 nie zaktualizowało jeszcze swoich miejsc docelowych. Pierwsza czwórka w ESL Pro League S16 to najlepsze, co ten rdzeń ma do pokazania. Wiemy, jak szybko rzeczy mogą się zmienić w krajobrazie CS:GO, a G2 nie jest obca zmiana. W końcu desperacko walczą o swoje pierwsze trofeum od lat. Jeśli nie uda im się przynajmniej zorganizować Wielkiego Finału tutaj podczas Światowego Finału BLAST, nie ma gwarancji, że zobaczymy tych pięciu graczy razem w 2023 roku.

FaZe Clan gotowy na sukces

Pomimo tego, że rok 2022 był ogólnie świetnym rokiem dla FaZe Clan, ostatnie niepowodzenia w drugiej połowie roku pozostawiły trochę blizny na jednej z najlepszych kampanii w historii CS: GO. Większość drużyn mogła tylko pomarzyć o wygraniu Majora, IEM Katowice i IEM Cologne w tym samym roku. Jednak FaZe chciał więcej. Chcieli drugiego Majora, Wielkiego Szlema Intela i wszystkiego innego, co im się nadarzyło.

Podczas gdy marzenie o Major Sweep jest martwe, FaZe nadal prowadzi wyścig Intel Grand Slam z dużym marginesem. Jeśli chcą osiągnąć ten cel w 2023 r., konieczne jest nabranie rozpędu. Zwycięstwo w największym wydarzeniu BLAST roku z pewnością mieściłoby się w tej kategorii. FaZe prawdopodobnie utrzyma ten zespół dokładnie tak samo w następnym roku, więc podniesienie ich pewności siebie i morale może zdziałać dla nich cuda.

Oba zwycięstwa FaZe w fazie grupowej były zwycięstwami 2: 1 nad zespołami Playoff G2 i Liquid. Być może najważniejszą częścią tych zwycięstw było pokazanie, że czują się komfortowo grając zarówno Ancientem, jak i Anubisem, co dało im dużą przewagę w wyścigu zbrojeń na mapie. Czekają w półfinale na zwycięzcę pojedynku Team Vitality vs G2. Wszystko, co stoi na ich drodze do zakończenia wspaniałego roku w wielkim stylu, to dwa kolejne zwycięstwa w trójce.


Rozpoczynają się play-offy światowego finału BLAST 16 grudnia w 6:30 czasu wschodniego. Początkowe pojedynki to:

Team Liquid kontra Natus Vincere

Team Vitality kontra G2 EsportsŹródło : https://www.hotspawn.com/csgo/news/blast-world-final-2022-playoffs