Heroiczna organizacja e-sportowa z siedzibą w Norwegii została członkiem Premier BLAST


Norweska organizacja e-sportowa Heroic stała się BLAST Premier Member Team po nabyciu slotu należącego do Immortals Gaming Club, po wysoce konkurencyjnym procesie licytacji.

Założona w 2016 roku Heroic jest jedną z najlepszych na świecie drużyn Counter-Strike i obecnie zajmuje piąte miejsce w rankingu HLTV. Dołączają do innych czołowych organizacji e-sportowych i CS:GO, posiadając miejsce w BLAST Premier Member Team.

Norweska organizacja, mająca wielu fanów na całym świecie, odniosła ostatnie sukcesy, wygrywając ESL Cologne Europe 2020, zajmując pierwsze miejsce w 13 sezonie ESL Pro League, zajmując czwarte miejsce w BLAST Premier Fall Final 2021 w kultowej kopenhaskiej Royal Arena i zajmując trzecie miejsce 4. miejsce w Sztokholmie Major 2021 i IEM Katowice 2022.

Po tym, jak Immortals Gaming Club zdecydował się sprzedać automat Member Team, podjęto wysoce konkurencyjny i dogłębny proces licytacji, w którym wiele wiodących organizacji e-sportowych i Counter-Strike wykazało zainteresowanie sprzedażą automatów.

IGC, który jest właścicielem MIBR, był oryginalnym założycielem BLAST Premier Member Team i grał w turniejach od swojego powstania w lutym 2020 roku, rywalizując w tym czasie w dziewięciu imprezach BLAST.

Charlotte Kenny, dyrektor zarządzający BLAST Premier, powiedziała: „Dziękujemy MIBR za bycie jednym z naszych partnerów przez ostatnie dwa lata. Ich znani i pełni pasji brazylijscy fani zapewnili, że nigdy nie było nudnych chwil, nawet gdy w 2020 roku musieliśmy przestawić się na występy wyłącznie online. Nie możemy się doczekać, aby w przyszłości ponownie rywalizowali w naszych globalnych kwalifikacjach i regionalnych rozgrywkach.

„Cieszymy się, że możemy powitać na pokładzie Heroic, udowodnili poprzez swoje występy na serwerze w ciągu ostatnich kilku lat, że należą do światowej elity Counter-Strike’a. Ich imponujący występ na zeszłorocznym jesiennym finale w Kopenhadze podkreśla, co wniosą do naszych turniejów. Poziom zainteresowania, konkurencji i inwestycji pokazany dla tego automatu pokazuje, jak bardzo BLAST Premier urósł tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy.”

Joachim Haraldsen, dyrektor generalny Heroic, powiedział: „Dzisiejszy dzień to ogromny kamień milowy dla Heroic Group. Wejście do BLAST Premier zapewnia nam wyjątkową pozycję obok największych marek w naszej branży i platformę wspólnego rozwoju, w którą mocno wierzymy. Jesteśmy pod wrażeniem produktu, który do tej pory zbudował BLAST i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy przyczynić się do jego rozwoju. ciągły sukces turnieju jako jeden z 12 członków.”

Tor BLAST Premier będzie nadal oferował drużynom, które nie są członkami, możliwości dotarcia do najwyższego etapu rywalizacji w CS:GO poprzez globalną serię kwalifikacji, która obejmuje kluczowe regiony na całym świecie i wprowadza do regionalnych wiosennych i jesiennych konfrontacji.

Drużyny BLAST Premier Member: Astralis, NIP, G2 Esports, OG, Team Vitality, NAVI, FaZe Clan, Complexity, Team Liquid, Heroic, Evil Geniuses i BIG.Źródło : https://gaminglyfe.com/norwegian-based-esports-organization-heroic-has-become-a-blast-premier-member/