Heroic bezbłędni w fazie otwarcia PGL Copenhagen 3-0

Heroic pierwszym zespołem zakwalifikowanym do fazy eliminacyjnej

Pierwsza drużyna zakwalifikowana przez fazę otwarcia

Heroic stał się pierwszą drużyną zakwalifikowaną do fazy eliminacyjnej PGL Copenhagen Major. Duński skład nie przegrał żadnego meczu w fazie grupowej po trzech z rzędu zwycięstwach – dwóch najlepszych z jednych i jednej najlepszej z trzech.

Seria obejrzała zaciętą pierwszą mapę, po której nastąpiło bardziej dominujące występowanie Heroic na Mirage. Vertigo była mapą wybraną przez Eternal Fire, którzy mieli jasny plan gry na całą serię.

Mapa Vertigo

Vertigo była ciekawą mapą do obserwacji. To, co początkowo wydawało się bardzo jednostronnym pierwszym etapem, gdzie Heroic przeszedł przez obronę Eternal Fire, mapa zmieniła swoją dynamikę w drugiej połowie.

Eternal Fire wygrał siedem rund z rzędu na stronie T, aby mapa zbliżyła się do zwycięstwa. Pojedynek przeszedł w dogrywkę, a ostatecznie Heroic zdołał wywalczyć zwycięstwo i zyskać przewagę w pierwszej mapie.

Druga mapa była bardzo komfortowym przebiegiem dla Heroic. Drużyna miała trudny początek, przegrywając pierwszych siedem rund na mapie. Niemniej jednak, Heroic wygrał wszystkie kolejne rundy na mapie, aby zapewnić sobie zwycięstwo 13-7.

Eternal Fire vs Heroic

Z tegorocznego turnieju BLAST Premier Spring Showdown drużyna Heroic zakończyła z 5-8 miejscem, przegrywając 0-2 z OG. Przed tym zajęli ostatnie miejsce w grupach Spring Groups BLAST Premier, co oznaczało przygnębiający początek roku.

Starcie między Heroic a Eternal Fire będzie interesujące. Mimo że Heroic nie był typowo w najlepszej formie, ich przeciwnicy mieli znacznie wyższe rankingi i lepsze uzbrojenie. Eternal Fire miało własne problemy z rywalizacją z lepiej przygotowanymi przeciwnikami, więc będzie interesujące zobaczyć, czy są w stanie pokonać Heroic, który nie jest w najlepszej formie.

Źródło : esports.gg