Helldivers 2: Najlepiej sprzedająca się gra w 2024 roku!

Helldivers 2: Najnowsze dane o grze

Helldivers 2 od momentu swojego debiutu cieszy się ogromnym sukcesem. Gra osiągnęła prawie 500 000 równoczesnych graczy po premierze w lutym 2024 roku, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z pierwowzorem, który nie przekroczył 7 000 graczy naraz na Steamie. Od tego czasu, na samym Steamie nadal ogląda średnio od 150 000 do 200 000 graczy równocześnie, a liczba ta wzrasta tylko wtedy, gdy uwzględnia się graczy PlayStation, a wygląda na to, że nie zmieni się to w najbliższym czasie.

Analityk branży gier wideo, Mat Piscatella, podzielił się danymi z marca 2024 roku, szczegółowo opisując najlepiej sprzedające się i najczęściej grane gry według platformy, a także inne dane dotyczące branży gier wideo i rynku jako całości. Istnieje wiele interesujących danych do zgłębienia, ale być może najbardziej godne uwagi jest to, że Helldivers 2 jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą w 2024 roku pomimo tego, że ukazała się tylko na dwóch z czterech głównych platform i miała zaledwie dwa miesiące w momencie zebrania danych. Helldivers 2 zajmuje także 7. miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier wydanych przez Sony pod względem przychodów i będzie tylko awansować w rankingu w miarę upływu czasu.

Helldivers 2 zadebiutował w lutym 2024 roku jako najlepiej sprzedająca się gra miesiąca, ale od tego czasu spadł na 2. miejsce w marcu 2024 roku, ustępując miejsca Dragon’s Dogma 2, który sprzedał więcej kopii w pierwszym miesiącu niż Dragon’s Dogma oraz Dragon’s Dogma: Dark Arisen łącznie w 12 lat od swojej premiery. Biorąc pod uwagę, że Dragon’s Dogma 2 jest grą jednoosobową, jej sprzedaż prawdopodobnie będzie zmniejszać się w czasie, co jest oczekiwane, więc moglibyśmy zobaczyć, że Helldivers 2 wyprzedza ją w rankingu, gdy następny zestaw danych zostanie wydany dla kwietnia 2024 roku. Mówiąc o grach jednoosobowych, Final Fantasy 7 Rebirth obecnie jest czwartą najlepiej sprzedającą się grą w 2024 roku.

Jeśli interesuje Cię pełny raport danych, gorąco polecam przeczytanie wątku Mata na X.

Helldivers 2 ciągle odnosi sukcesy, budując bardzo zaangażowaną społeczność, która ciągle wraca, aby stawiać czoła najnowszym wyzwaniom, które obecnie polega na powstrzymaniu Terminidów przed zbudowaniem superkolonii. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji zagrać w grę i jesteś zainteresowany jej wypróbowaniem po zapoznaniu się z tymi danymi, zdecydowanie polecamy to zrobić i sprawdzić nasz przewodnik po najlepszych broniach i zbrojach w Helldivers 2, aby być w jak najlepszej sytuacji na początku podczas przynoszenia demokracji do galaktyki.

Źródło : www.bing.com