Helldivers 2 bije rekordy i bije poważnie w pytę Dragon’s Dogma 2 – Raport2024.

Helldivers 2: Najnowsze dane sprzedażowe 2024 roku

Helldivers 2: Nowy hit w świecie gier wideo

Helldivers 2 okazał się prawdziwym hitem od momentu premiery w lutym 2024 roku. Gra osiągnęła blisko 500 000 jednoczesnych graczy tuż po premierze, a od tego czasu wciąż przyciąga średnio od 150 000 do 200 000 graczy na platformie Steam, a liczba ta tylko rośnie, gdy uwzględni się graczy PlayStation. Trend ten nie zapowiada zmian w najbliższej przyszłości.

Analiza branży gier wideo

Analityk branży gier wideo, Mat Piscatella, podzielił się danymi z marca 2024 roku, prezentując najlepiej sprzedające się i najczęściej granie gry według platformy, a także inne dane dotyczące rynku gier wideo jako całości. Najciekawszymi danymi jest fakt, że Helldivers 2 jest aktualnie najlepiej sprzedającą się grą w 2024 roku, pomimo premiery tylko na dwóch z czterech głównych platform oraz mimo że w chwili zbierania danych miała zaledwie dwa miesiące. Gra jest także siódmą najbardziej dochodową grą wydaną przez Sony i z pewnością będzie zdobywała coraz wyższe miejsca w rankingu w miarę upływu czasu.

Najnowsze dane sprzedażowe

Helldivers 2 debiutował w lutym 2024 roku jako najlepiej sprzedająca się gra miesiąca, ale spadł na drugie miejsce w marcu 2024 roku, ustępując Dragon’s Dogma 2, który sprzedał więcej kopii w pierwszym miesiącu niż Dragon’s Dogma i Dragon’s Dogma: Dark Arisen łącznie w 12 lat od pierwotnej premiery. Z racji tego, że Dragon’s Dogma 2 to gra dla pojedynczego gracza, przewidywane jest, że jej sprzedaż z czasem spadnie, więc możliwe jest, że Helldivers 2 wyprzedzi ją w rankingu przy kolejnym zestawie danych z kwietnia 2024 roku. Co do gier dla pojedynczego gracza, aktualnie czwartą najbardziej sprzedającą się grą w 2024 roku jest Final Fantasy 7 Rebirth.

Zachęcamy do grania w Helldivers 2 i zapoznania się z naszym przewodnikiem po najlepszych broniach i pancerzach, aby być w jak najlepszej pozycji na początku i przynieść demokrację do galaktyki.

Źródło : www.bing.com