Helldivers 2: Bestsellery 2024 – najnowsze dane i rankingi

Helldivers 2: hit cenowy, rankingi sprzedaży i popularność gry

Najlepiej sprzedające się gry 2024 roku

Helldivers 2 nie odniósł sukcesu od razu. Chociaż oryginalna gra nie osiągnęła ponad 7000 graczy na Steamie, to jej kontynuacja osiągnęła blisko 500 000 graczy jednocześnie po premierze w lutym 2024 roku. Obecnie nadal widzimy średnio 150 000-200 000 graczy na Steamie, a liczba ta wzrasta, gdy weźmiemy pod uwagę graczy na PlayStation, co nie wydaje się zmieniać w najbliższej przyszłości.

Analiza branży gier wideo

Mat Piscatella, analityk branży gier wideo, podzielił się danymi z marca 2024 roku, dotyczącymi najlepiej sprzedających się i najczęściej granych gier według platformy, oraz innych danych dotyczących rynku gier wideo jako całości. Jednak najbardziej godnym uwagi jest to, że Helldivers 2 jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą 2024 roku, mimo że została wydana tylko na dwóch z czterech głównych platform i ma zaledwie dwa miesiące od premiery. Gra jest także siódmą najlepiej sprzedającą się grą wydaną przez Sony pod względem przychodów i będzie tylko rosnąć w rankingu w miarę upływu czasu.

Sprzedaż gier

Debiutując w lutym 2024 roku jako najlepiej sprzedająca się gra miesiąca, Helldivers 2 spadł na drugie miejsce w marcu 2024 roku, ustępując miejsca Dragon’s Dogma 2, który sprzedał więcej kopii w pierwszym miesiącu niż Dragon’s Dogma i Dragon’s Dogma: Dark Arisen razem wzięte w 12 lat od pierwotnej premiery. Przypuszczalnie sprzedaż Dragon’s Dogma 2, jako gry jednoosobowej, będzie maleć z czasem, więc można oczekiwać, że Helldivers 2 wyprzedzi ją w rankingach, gdy następny zestaw danych zostanie opublikowany w kwietniu 2024 roku.

Final Fantasy 7 Rebirth jest obecnie czwartą najlepiej sprzedającą się grą 2024 roku.

Najczęściej grane gry

Na PS5 Helldivers zajmuje 5. miejsce, ustępując Fortnite, Call of Duty, GTA 5 i NBA 2K24. Natomiast na Steamie zajmuje 1. miejsce, bijąc Counter-Strike 2, Baldur’s Gate 3, Balatro i Rainbow Six: Siege.

Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzeniem pełnego raportu, gorąco polecamy przeczytanie wątku Mata na X.

Społeczność Helldivers 2

Helldivers 2 ciągle rośnie w siłę, z zaangażowaną społecznością, która wraca, by stawiać czoła najnowszym zleceniom, w tym aktualnie próbując powstrzymać Terminidy przed budowaniem superkolonii. Jeśli jeszcze nie grałeś w tę grę i zaciekawiły Cię te dane, gorąco zalecamy spróbowanie i zajrzenie do naszego poradnika z najlepszymi broniami i zbrojami Helldivers 2, aby być w jak najlepszej pozycji na samym początku, aby przynieść demokrację galaktyce.

Źródło : www.bing.com