Gwiazdy Good Game wypowiadają się na temat gry online

Film w Polskich

Członkowie obsady pierwszego filmu o esporcie w Filipinach, GG (Good Game) wypowiedzieli się na temat korzyści i wad gry online.

Maricel Laxa-Pangilinan, która występuje razem z synem Donnym Pangilinanem jako odebrana biologiczna matka Iya postaci Setha, powiedziała w konferencji prasowej, że z perspektywy rodzica, czasami czuje się winna oceniając, kiedy jej dzieci spędzają zbyt dużo czasu na telefonie.

Maricel twierdzi jednak, że gry elektroniczne mogą być dobre, jeżeli rodzice i dzieci ustalą wspólnie zasady i granice. Twierdzi, że jest zwolenniczką zdrowej komunikacji między rodzicami a dziećmi, kiedy chodzi o sprzęt elektroniczny i esport.

Kontrola w grach

Kev, członek zespołu esportowego Tokwa’t Bad Bois (TBB), podkreślił znaczenie ograniczeń i umiaru w grze wideo. Igiboy Flores jako Joseph, także członek TBB w filmie GG, stwierdził, że gry wideo w ogóle są dobre, ponieważ mogą mieć szereg różnych zastosowań. Twierdzi, że zdołał dobrze zrównoważyć swój czas na grę, swoją profesję, czas z rodziną i czas z przyjaciółmi, a także zaznaczył, że należy pamiętać, że to osoby obok nas są najważniejsze. Kaleb Ong, który wciela się w lidera TBB, podkreślił, że granie w gry wideo stwarza ucieczkę od rzeczywistości i od stresu, jednakże stwierdził również, że można stracić równowagę i stresować się, gdy przegra się w grze.

Podsumowanie

GG, to film o esporcie, który było marzeniem Donny’ego od momentu jego wejścia w showbiz, ponieważ w końcu mógł współpracować, ścierając swoje siły z matką, na co czekał od dawna. Również jego brat Benj był obecny na konferencji prasowej w celu wsparcia rodziny i filmu.

Jest to produkcja filmowa, która pokazuje zarówno dobre, jak i złe strony gier online. Wszystko w umiarze – tak jak mówią Igiboy i Maricel, że to nie może być tylko jedno. Trzeba również mieć swoje granice. Donny wyznał, że kiedyś uzależnił się od gry Mobile Legends. Jednak film pokazuje, że istnieje wiele korzyści i wad gier wideo, a my mamy nadzieję, że będziemy mogli pokazać wiele z tych aspektów w naszym filmie.

Źródło : www.bing.com