Gwiazda Astralis k0nfig ma wątpliwości w kwalifikacjach IEM Rio CSGO Major


Astralis może być bez usług Kristiana „k0nfig” Wienecke na nadchodzący turniej RMR prowadzący do IEM Rio Major.

k0nfig prawdopodobnie spędzi okres na uboczu po „skomplikowanym złamaniu kostki”, które pozostawia mu wątpliwości co do nadchodzącego RMR, imprezy kwalifikacyjnej do Rio Major.

Mikkel „MistR” Thomsen, który gra w drużynie akademii Astralis, został dodany do głównego składu i może w razie potrzeby pojawić się w drużynie na wydarzeniu.

Nie jest jasne, jak długo będzie trwał k0nfig, ale nawet jeśli zostanie uznany za zdolny do gry w RMR, wiadomość z pewnością wpłynie na przygotowanie Astralisa do tego wydarzenia definiującego sezon. Jeśli Astralis nie ukończy pierwszej ósemki w tym 16-drużynowym turnieju, przegapią swój pierwszy Major od czasu uruchomienia organizacji w 2016 roku.

Kontuzja k0nfiga wywiera jeszcze większą presję na Astralis, który nie był w stanie walczyć o trofea w tym roku. Od czasu powrotu z przerwy dla graczy duńska drużyna zajęła 7-9 miejsce w BLAST Premier Fall Groups i 13-16 w ESL Pro League Season 16.

k0nfig jest z Astralis od listopada 2021 roku, kiedy to dołączył do duńskich gigantów wraz ze swoim kolegą z zespołu Complexity Benjaminem „blameF” Bremerem. Podczas gry dla Complexity złamał nadgarstek w dziwnym wypadku na lotnisku i stracił kilka tygodni akcji.

Źródło : https://www.dexerto.com/csgo/astralis-star-k0nfig-in-doubt-for-iem-rio-csgo-major-qualifier-1936124/