Guild Esports tworzy żeńską drużynę Counter-Strike: Global Offensive


LONDYN, WIELKA BRYTANIA: Guild Esports (LSE: GILD), globalna organizacja zespołowa i marka lifestylowa, ogłosiła powołanie całkowicie żeńskiej drużyny do rywalizacji w Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), czołowej pierwszej grze zespołowej -person shooter, reprezentujący pierwsze wejście firmy do e-sportu.

Gildia opiera się na silnym zespole złożonym wyłącznie z kobiet w ramach swojej strategii zachęcania kobiet do większego udziału w e-sporcie w obliczu rosnącego zainteresowania właścicieli marek, młodych fanów i graczy.

To druga kobieca drużyna Gildii, uzupełniająca podobny skład gry VALORANT wprowadzonej w 2021 roku. Drużyna VALORANT Guild X odniosła sukces konkurencyjny dla firmy od czasu jej uruchomienia, w szczególności wygrywając VCT Game Changer EMEA Series 3 w październiku 2022 roku. Nowy CS Drużyna :GO będzie rywalizować pod nazwą „Gildia”.

Wprowadzony na rynek w 2012 roku Counter-Strike, liczba odbiorców wciąż rośnie; Turnieje e-sportowe CS:GO zgromadziły 450 milionów godzin obejrzanych w 2022 roku, co stanowi wzrost o 8,8% w stosunku do 2021 roku (źródło: Esports Charts, 2023). Firma wierzy, że jej wejście do CS:GO przyczyni się do wzrostu posiadanej widowni i otworzy wiele nowych źródeł przychodów w dłuższej perspektywie.

Drużyna CS:GO gildii składa się z kapitana drużyny Kaia „KiKi” Holmen (NO), Marita „Minnie” Sørensen (NO), Thea „Pullox” Evensen (NO), Linnea „Nea” Claesson (SE) i Anna „Ann4” Laurinoviča ( LV). Pięciu graczy to istniejący zespół i mają duże doświadczenie we wspólnej rywalizacji. KiKi, Minnie i Pullox będą nadal rywalizować o reprezentację Norwegii CS:GO w międzynarodowych turniejach, zwiększając widoczność i zwiększając liczbę widzów. Wszystkich pięciu zawodników podpisało roczne kontrakty z opcją przedłużenia o kolejny rok. Drużyna przebywa obecnie w Londynie w Sky Guild Gaming Centre, najnowocześniejszej kwaterze głównej Gildii w Shoreditch, gdzie będą wspólnie rywalizować w turniejach.

Drużyna rozpocznie karierę w Gildii, rywalizując w ESL Impact Circuit („ESL Impact”), przeznaczonej wyłącznie dla kobiet lidze CS:GO z łączną roczną pulą nagród w wysokości 500 000 USD (414 000 GBP), prowadzonej przez organizatora i producenta e-sportu Firma ESL. Turniej został stworzony, aby zapewnić konkurencyjne środowisko dla najlepszych kobiecych drużyn CS:GO w ramach kampanii ESL „#GGFORALL” włączającej i wzmacniającej pozycję kobiet.

Gildia będzie dodatkowo rywalizować w turnieju ESEA Open, którego gospodarzem jest firma ESEA, zajmująca się dobieraniem graczy i oprogramowaniem przeciwdziałającym oszustwom. Zespół dąży do awansu z ESEA Open Division do Intermediate Division do końca roku.

Drużyna Guild CS:GO dołącza do istniejących drużyn Gildii rywalizujących w grze FIFA, tytułowej franczyzie piłkarskiej; Fortnite, „battle royale” dla stu graczy; Rocket League, gra piłkarska oparta na pojazdach; oraz VALORANT, taktyczna strzelanka 5 na 5.

Jasmine Skee, dyrektor generalny Guild Esports, skomentowała: „Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet jesteśmy zachwyceni, że możemy stworzyć wysoko latającą, całkowicie kobiecą drużynę, która stanie na czele naszego wejścia na arenę CS:GO. Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost udziału kobiet w wielu innych sportach wyczynowych, takich jak piłka nożna i rugby, uważamy, że jest to właściwy moment na rekrutację najlepszych talentów do CS:GO. Umożliwi Gildii zwiększenie liczby odbiorców, dotarcie do nowych grup demograficznych i dalsze zapewnianie kobietom możliwości na wysokim poziomie w przestrzeni e-sportowej. Członkowie zespołu mają doświadczenie we wspólnej rywalizacji na najwyższych poziomach rywalizacji CS:GO i będą dalej inspirowani sukcesem VALORANT Guild X. Nie możemy się doczekać współpracy z nimi i świętowania ich sukcesu w rywalizacji”.

Kapitan drużyny CS:GO Gildii, KiKi, powiedział: „Zamierzamy rywalizować na najwyższych poziomach Counter-Strike, a Gildia jest idealnym miejscem do osiągnięcia tego celu. Dzięki wiodącym obiektom, wysokiej jakości kadrze trenerskiej i najnowocześniejszej siedzibie Guild daje nam możliwość uczenia się i rozwoju jako zespół we wspierającym środowisku. Nie chodzi tylko o zaplecze i coaching – długoterminowe zaangażowanie Gildii we wspieranie kobiet w e-sporcie upewnia nas, że będziemy ściśle pasować kulturowo. Cieszymy się, że po raz pierwszy wprowadzamy Guild do CS:GO i mamy nadzieję, że cała firma będzie z nas dumna”.Źródło : https://newsnreleases.com/2023/03/08/guild-esports-launches-all-female-counter-strike-global-offensive-team/