Gry takie jak Call of Duty, które sprawią, że przeładujesz się po więcej


Najlepsze gry, takie jak Call of Duty, to, podobnie jak ich materiał źródłowy, szybkie, szalone i szybko strzelające strzelanki FPS. Wiele osób narzuciło oczywiście swój własny styl na wypróbowaną i przetestowaną formułę, ale te zasady uderzają zarówno w serce gatunku, jak i w strefę wojny – i prawdopodobnie dlatego seria trwałych strzelanek firmy Activision zdominowała listy przebojów od momentu jej powstania w 2003 roku. Teraz, prawie 20 lat później, pole bitwy przesunęło się w wielu różnych kierunkach, z których najbardziej godne uwagi wymieniliśmy tutaj. Stań na baczność i przygotuj się na przeglądanie najlepszych gier, takich jak Call of Duty.zero


© Dostarczone przez GamesRadar
zero

Pola bitew PUBG

Dostępne na: PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One, PC, Android i iOS

Każda bitwa royale mogła wystartować z tej listy, ale Player Unknown: Battlegrounds (obecnie znany po prostu jako PUBG Battlegrounds) zajmuje pierwsze miejsce jako oryginał i najbardziej ziarnisty. Jeśli preferujesz broń snajperską w trybie wieloosobowym COD, na rozległych mapach PUBG poczujesz się jak w domu. Spadasz na spadochronie, by wylądować z 99 innymi graczami i walczysz, dopóki nie stanie tylko jeden z was. To jest darmowe dla wszystkich, które pojawiło się do 11, chociaż możesz współpracować z kumplami, walczyć w małych grupach, jeśli lubisz kooperację zespołową.

Legendy Apex

Dostępne na: PS5 i Xbox Series X (poprzez kompatybilność wsteczną), PS4, Xbox One i PC

Darmowa strzelanka EA pojawiła się znikąd, aby rzucić wyzwanie dominacji Fortnite i PUBG w gatunku free-to-play battle royale na początku lutego 2019 roku, docierając do ponad 50 milionów graczy pod koniec pierwszego miesiąca. W 2021 roku Apex Legends jest domem dla tętniącej życiem społeczności dzięki responsywnej strzelance opartej na drużynie z sympatycznymi postaciami i jasno zdefiniowanymi klasami umiejętności. Została stworzona przez Respawn Entertainment, znanego mecha-strzelca Titanfall, który stworzył także Star Wars Jedi: Fallen Order.

Pole bitwy 5

Dostępne na: PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One i PC

Weź Call of Duty: WW2, nakarm go szpinakiem Popeye, a masz Battlefield 5. FPS EA Dice opowiada historię II wojny światowej oczami samych żołnierzy w gwiezdnym trybie kampanii dla jednego gracza, który jest równie emocjonalny ponieważ jest to przekonujące. Tryb wieloosobowy Battlefield to miejsce, w którym naprawdę trafia na nowy grunt, z rozległymi mapami, które wpychają do walki 64 graczy. W jednej chwili możesz być żołnierzem piechoty nacierającym w kierunku linii wroga, w następnej przejmujesz kontrolę nad myśliwcem z I wojny światowej i spadasz z nieba ogniem osłonowym. Strategia jest tutaj kluczowa, dzięki czemu Battlefield 5 jest obowiązkowy dla tych, którzy odrzucają taktykę spryskiwania i modlitwy.

Counter Strike globalna ofensywa

Dostępne na: PC

Jeśli nigdy nie słyszałeś o Counter Strike: Global Offensive (aka CS: GO), witaj ponownie! Mamy nadzieję, że dziewięcioletnia wędrówka przez Antarktydę była owocna, a ponowne połączenie z cywilizacją przebiegło gładko. Twoim pierwszym zadaniem powinno być teraz zagranie w kultową strzelankę wieloosobową firmy Valve. Od czasu premiery stał się jednym z największych hitów e-sportowych, a turnieje przyciągają miliony. Nic dziwnego, naprawdę, ponieważ zajmuje to walkę na bliskim dystansie COD i pozbawia go wszystkich puchów. Nie ma tu podwójnych skoków, biegania po ścianach ani broni laserowej. Jedynym sposobem na wygranie CS:GO są same umiejętności i determinacja doskonalona przez mecz po meczu.

Obserwacja

Kiedy Overwatch pojawił się po raz pierwszy w 2016 roku, było to objawienie. Strzelanka FPS łącząca elementy MOBA ze znakomicie zaprojektowanymi mapami i trybami zdominowała listy przebojów od czasu premiery. Niektóre z kluczowych punktów sprzedaży to jego postacie. Ma jeden z najbardziej zróżnicowanych spisów bohaterów w każdej grze, zarówno pod względem historii, jak i umiejętności. Ta ostatnia jest jednak tym, co zapewnia Overwatch tak świetną powtarzalność. Każdy bohater ma unikalny styl gry, który wymaga starannego opanowania, jak na przykład rakiety powietrzne Pharraha lub balansowanie między cząstkami Zarii a wyświetlanymi barierami. Obecnie dostępnych jest 30 znaków, co oznacza, że ​​możesz spędzić miesiące na doskonaleniu każdego z nich.

Czytaj więcej: Gry takie jak Overwatch grać dalej, bo bohaterowie nigdy nie umierają

Titanfall 2

Dostępne na: PS4, Xbox One i PC

Pierwszy Titanfall wypadł dobrze, ale to znakomity sequel Respawn Entertainments naprawdę uczynił z niego pretendenta do COD. Titanfall 2 opiera się na fundamentach swojego poprzednika, dodając sprytnie napisaną kampanię dla jednego gracza i wyostrzając mechanikę strzelania dla wielu graczy. Seria łączy tradycyjne strzelaniny z gigantycznymi mechami, którymi kontrolują gracze, aby zdominować boisko. Tworzy to naprawdę wyjątkowe strategie, w których musisz zrównoważyć surową siłę walki mechów z płynną swobodą biegania poza twoją jednostką. Nie zapominaj, że Titanfall 2 to świat, który zrodził Apex Legends, więc oczekuj wielkich rzeczy.

Spec Ops: Linia

Dostępne na: PC i Xbox One dzięki kompatybilności wstecznej

Błyszczące drapacze chmur i dziewicze plaże Dubaju zostały zniszczone przez katastrofalną burzę piaskową, która pogrzebała niegdyś wspaniałe miasto i uwięziła jego mieszkańców. Twoim zadaniem jest udanie się do ruin i uratowanie jak największej liczby osób – ale nie będzie to łatwe. Dzikie gangi ścigają cię na każdym kroku, a często zdarzają się klęski żywiołowe. Spec Ops: The Line czerpie inspirację z powieści Josepha Conrada Jądro ciemności, więc spodziewaj się ważkich decyzji moralnych. Jeśli grasz w Call of Duty w trybie wieloosobowym Spec Ops, nie będzie to silna zamiana, ale kampania dla jednego gracza tutaj jest prawdziwym obowiązkowym doświadczeniem dla fanów narracji.

Halo 5: Strażnicy

Dostępne na: Xbox One i PC

Dawno, dawno temu Halo był największym pretendentem do Call of Duty. Strzelanka sci-fi zdominowała Xboksa, gdy obcy pistolet promieni był tylko błyskiem w oku Treyarcha, i oferował epicką historię skupiającą się na brutalnej wojnie między ludzkością a sojuszem kosmitów znanym jako Przymierze. Ponadto narodziła się jedna z najbardziej kultowych postaci gier wideo wszechczasów, Masterchief. Przewiń do dnia dzisiejszego, a na horyzoncie pojawia się nowa gra, Halo Infinite, ale przed jej wydaniem nie możesz się pomylić z Halo 5: Guardians. Przynosi najlepszą jak dotąd walkę wieloosobową w serii.

Rainbow Six Siege

Dostępne na: PS4, Xbox One i PC

Miesiąc po tym, jak Black Ops 3 trafił na półki sklepowe w listopadzie 2015, Rainbow Six Siege zostało wydane. Ale podczas gdy gracze Call of Duty ostatecznie przeszli do następnej raty COD, baza graczy Rainbow Six Siege powiększyła się do ponad 25 milionów. Stale aktualizuje się o nowe bezpłatne mapy, budując solidną podstawową grę, w której gracze muszą walczyć jako terroryści lub antyterroryści. Terroryści grają w obronę, antyterroryści muszą zinfiltrować swoje terytorium i wyeliminować wszystkich wrogów. Rainbow Six cieszy się regularnym napływem nowych DLC, które wstrząsają sytuacjami, gdy stają się nieco przestarzałe, zapewniając, że jest to gra, którą możesz opanować i nadal czerpać przyjemność z lat później.

Metro Exodus

Dostępne na: PS4, Xbox One i PC

Niektóre z najlepszych gier czerpią inspiracje spoza branży, a seria Metro jest świetnym tego przykładem. Oparty na powieściach Dmitrija Głuchowskiego serial rozgrywa się wśród zniszczeń globalnej wojny nuklearnej. Ci, którzy przeżyli, uciekli pod ziemię, by tworzyć nowe cywilizacje w tunelach metra świata, ale najnowsza część Metro Exodus pozwala graczom wrócić na powierzchnię. Nie ma kampanii dla wielu graczy, ale możesz sprawdzić swoje umiejętności strzelania dopracowane w Call of Duty w doskonałej historii dla pojedynczego gracza Metro Exodus. Skupiamy się tutaj na eksploracji i ukrywaniu się, więc jeśli szukasz zmiany tempa, to jest to.

Spluton 2

Dostępne na: Przełącznik Nintendo

Jeśli masz dzieci – lub masz za zadanie zabawiać dzieci dłużej niż dziesięć minut – Splatoon 2 jest niezbędnym instrumentem dla rodziców. Ekskluzywna, trzecioosobowa strzelanka Nintendo to przyjazna dzieciom wersja gry wieloosobowej, zamieniająca pistolety nabojowe z pistoletami do rozpylania atramentu. Rzeczywiste tryby rozgrywki są dość podobne: eliminuj wrogów, przejmuj terytorium i kradnij zasoby, ale mechanika malowania całkowicie zmienia sytuację. Spryskiwanie otoczenia jest równie ważne jak rozpryskiwanie wrogów, tworząc ciekawe nowe sposoby gry nawet dla dorosłych, którzy po prostu chcą czegoś innego niż monotonne mapy Call of Duty.Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=EB1E97B470244032A3975556B36F0727&url=https%3A%2F%2Fwww.msn.com%2Fen-gb%2Fmoney%2Ftechnology%2Fgames-like-call-of-duty-thatll-have-you-reloading-for-more%2Far-AAPq5yD&c=978379334681098888&mkt=fr-fr