Grupa B w sezonie 18 ESL Pro League gotowa do akcji

ESL Pro League Sezon 18 jest w pełnym rozkwicie, a Grupa A zakończyła pierwszy z czterech podwójnych eliminacji, aby określić rozstawienie w fazie play-off, która rozpocznie się za dwa tygodnie.

Team Vitality, Movistar Riders, Astralis i FURIA Esports to pierwsze cztery drużyny, które zakwalifikowały się do play-offów, tworząc scenę dla ośmiu nowych konkurentów, którzy wkroczą na arenę i będą walczyć o tytuł w ESL Pro League Sezon 18 i o milion dolarów, które można zdobyć w Intel Grand Slam Sezonie 5.

BIG vs. Monte

Kiedy: środa, 6 września – 10:00 ETOdds: BIG (-115) vs. Monte (-113)

Mecz otwarcia Grupy B zapowiada się rewelacyjnie, gdy BIG i Monte zmierzą się w Ćwierćfinałach Górnego Drabinka. BIG jest na tym wydarzeniu jako stały partner drużyny i obecnie zajmuje 27. miejsce w krajowym rankingu Counter-Strike ESL Global.

Zmierzą się z Monte, które zajmuje 11. miejsce w rankingu i zdobyło miejsce w turnieju, wygrywając ESL Challenger League Sezon 44: Europe.

Monte rozpoczęło ESL Challenger League od zwycięstw nad Apeks i SAW. Przegrało z 9INE w Ćwierćfinałach Górnego Drabinka. W Dolnym Drabinku Monte zrobiło niesamowitą serię, pokonując niektóre z najlepszych drużyn w turnieju, takie jak Apeks, PALOMA, FORZE, SAW i 1win, zanim ponownie zmierzyło się z 9INE w wielkim finale. W wielkim finale tym razem zwyciężyło Monte po zaciętym meczu 3-1.

HEROIC vs. Rooster

Kiedy: środa, 6 września – 10:00 ETOdds: HEROIC (-7500) vs. Rooster (+2500)

W przeciwieństwie do innych wcześniejszych meczów, HEROIC kontra Rooster jest uważane za jednostronną walkę, a bukmacherzy obecnie mają linie zakładów na HEROIC ustawione na -7500. Jeśli Rooster będzie w stanie wygrać przynajmniej jedną mapę z HEROIC, będzie to uważane za niespodziankę, ponieważ spread HEROIC -1.5 jest obecnie ustawiony na -900.

Powodem jednostronności linii zakładów jest fakt, że HEROIC wchodzi do meczu jako trzecia najlepsza drużyna na świecie według rankingu ESL Global CS:GO, podczas gdy Rooster zajmuje obecnie 86. miejsce z 3 punktami. Choć Rooster odniósł sukces i czysto wygrał kwalifikacje do ESL Pro League: Oceanic, nie musiał stanąć naprzeciwko żadnej drużyny tego samego poziomu co HEROIC.

Evil Geniuses vs. ENCE

Kiedy: środa, 6 września – 13:30 ETOdds: Evil Geniuses (+800) vs. ENCE (-1600)

Pierwsze starcie po południu będzie miało miejsce między dwiema stałymi drużynami partnerskimi, Evil Geniuses i ENCE, które zmierzą się w pierwszej rundzie górnego drabinka. To kolejny mecz, który bukmacherzy i fani postrzegają jako jednostronną walkę.

Evil Geniuses wchodzi do tego meczu, obecnie zajmując 43. miejsce w rankingu ESL Global, podczas gdy ENCE jest na 4 miejscu. Evil Geniuses powinno być bardziej konkurencyjne w środkowej i dolnej drabince. Niestety, zostali zmierzone z jedną z najlepszych drużyn na świecie.

MOUZ vs. MIBR

Kiedy: środa, 6 września – 13:30 ETOdds: MOUZ (-435) vs. MIBR (+335)

MOUZ wchodzi do meczu jako faworyt zakładów, nie tak wielki jak ENCE i HEROIC, ale wystarczająco duży, aby być uważanym za faworyta, zwłaszcza że obecnie zajmują 10. miejsce w rankingu ESL Global.

MIBR zdobyło swoje miejsce w Pro League dzięki zwycięstwu w ESL Challenger League: North America, gdzie dominowali, tracąc tylko dwie mapy w całym turnieju od grup po wielki finał. Będą mieć nadzieję kontynuować swoją magiczną passę w środę.

Źródło : sickodds.com