Gracze inwestują 54 miliony dolarów w grę Molyneux NFT Legacy w nadziei, że zarobią jeszcze więcej


starszego zyskują możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy w grze, tworząc i sprzedając unikalne przedmioty.”/>
Powiększać / Spuścizna Inwestorzy zyskują możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy w grze poprzez tworzenie i sprzedawanie unikalnych przedmiotów.

22 puszki

W sobotę studio 22cans Petera Molyneux i firma produkująca gry blockchain Gala Games ogłosiła pierwszą ograniczoną sprzedaż gruntów w Spuścizna, gra oparta na technologii NFT sprzedawana jako „spełnienie marzeń kreatywnego przedsiębiorcy”. Niecały tydzień później pierwsi gracze-inwestorzy wpłacili już ponad 54 miliony dolarów w niewymienne tokeny wirtualnej krainy, które składają się na grę, która ma zostać uruchomiona dopiero w przyszłym roku.

Jak to działa

Opisywany jako „pierwszy w historii Blockchain Business Sim”, Spuścizna pozwala graczom projektować produkty i budynki w grze, które są następnie wytwarzane przez wirtualnych pracowników w fabrykach w grze. Gracze mogą handlować tymi przedmiotami z innymi graczami na „otwartym rynku” i rywalizować w zawodach w grze o „pozycje liderów i duże nagrody” (wyrażone we własnej kryptowalucie LegacyCoin).

Aby jednak wziąć udział w ekonomii w grze, musisz być Spuścizna właściciel ziemski. Obecnie oznacza to zakup jednej z 4661 dostępnych działek w wirtualnej rekreacji Londynu za pomocą marketplace Gala Games (nie jest jasne, ile jeszcze działek Spuścizna grunt zostanie ostatecznie utworzony, jeśli w ogóle).

W chwili pisania tego tekstu ponad 4500 z tych działek zostało już sprzedanych w przedsprzedaży za łączną cenę około 13 365 Eth (ponad 54 miliony dolarów po dzisiejszych cenach), zgodnie z publicznymi notowaniami na stronie Gala Games. Obejmuje to unikalną działkę „Heart of London”, która została sprzedana za 220 607 Eth (ponad 900 000 USD) i 2000 „zwykłych” aktów własności startupów, które sprzedano za około 0,8 Eth (3 266 USD). Pozostało tylko 140 działek za łączną cenę wywoławczą 527,04 Eth (2,148 mln USD).

Mapa aktualnie dostępnych działek sprzedawanych w przedsprzedaży w wersji Londynu firmy <em>Legacy</em>.” src=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2021/12/legacylondon-640×432.png” width=”640″ height=”432″ /><figcaption class=
Powiększać / Mapa aktualnie dostępnych działek przedsprzedawanych w Spuściznawersja Londynu.

Droższe kawałki ziemi dają możliwość rozwijania biznesu z „partnerami biznesowymi”, teoretycznie zwiększając twoją kreację w grze i potencjał zarobkowy. Właściciele ziemscy mogą również działać jako właściciele, używając „Legacy Keys” do pożyczania części swojej ziemi innym, zarabiając część dochodów dzierżawcy jako dochód pasywny (droższe grunty wiążą się z możliwością zarobienia większej liczby starych kluczy). Właściciele ziemi ocenionej jako „rzadka” lub wyższa (cena wywoławcza: 4,55 Eth lub 18 576 USD) mają zapewniony dostęp do testów beta gry, a zakup „Legendarnej” ziemi (30,33 Eth lub 123 838 USD) zapewnia dostęp do nadchodzącej gry. Test alfa.

Dlaczego NFT?

Potencjał rozgrywki typu „płać, aby zarobić” na przykładzie SpuściznaPlanowany projekt nie wymaga NFT w żadnym rzeczywistym sensie. Przestrzenie wirtualne, takie jak Drugie życie i gry takie jak Counter-Strike GO oraz Ewa online od lat oficjalnie wspieramy wersje tego samego pomysłu, żeby wymienić tylko kilka. Wszystkie te gry zarządzają swoimi solidnymi gospodarkami w grze, korzystając z tych samych scentralizowanych serwerów, które zasilają samą grę.

Podczas Spuścizna Z technicznego punktu widzenia transakcje NFT mogą przetrwać Spuścizna gry i firm, które ją prowadzą, nie jest jasne, jaką długoterminową wartość będą one miały, jeśli sama gra stanie się nie do zagrania. Korzystając z NFT, 22cans i Gala Games uczepiły się aktualnego modnego trendu technologicznego, przyciągając dodatkowe zainteresowanie inwestorów-graczy chętnych do wejścia na parter gry, która obecnie jest zaledwie dokumentem projektowym.

Strona z opisem unikalnego
Powiększać / Strona z opisem unikalnego „Serca Londynu” Spuścizna NFT, który został sprzedany za około 900 000 USD.

Korzystanie z łańcucha bloków Ethereum oznacza również, że transakcje LegacyCoin będą zużywać dużo energii i mogą prowadzić do znacznie większej szkody dla środowiska niż spowodowałaby scentralizowana baza danych. Na jego Spuścizna Strona sprzedaży gruntów, Gala pisze, że jest „zobowiązana do dbania o zdrowie i bezpieczeństwo naszej planety” i „zobowiązała się, że stanie się i pozostanie ujemna pod względem emisji dwutlenku węgla”. W tym celu firma obiecuje sadzić drzewo za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu na stronie.

Technologia na bok, czy wczesne inwestycje graczy w Spuścizna opłacalność zależy prawie całkowicie od tego, czy gra może przyciągnąć oddaną i rosnącą bazę graczy, którzy są gotowi zainwestować dodatkowe pieniądze w ekosystem (albo w celu uzyskania korzyści w grze, albo w celach czysto spekulacyjnych). Wczesne start-upy gier NFT, takie jak Axie Nieskończoność pokazały, że nawet bardzo podstawowe gry mogą osiągnąć znaczący sukces.

Jednak szczegółowa analiza ekonomii tej gry przeprowadzona przez firmę badawczą Naavik sugeruje, że ta ekonomia w dużym stopniu zależy od wciąż rosnącej bazy graczy i może się rozpaść, jeśli liczba graczy zacznie się zmniejszać. Koncentrowanie się na sukcesach takich jak Axie Nieskończoność przesłania także wiele innych gier NFT typu „graj, aby zarobić”, które nigdy nie przyciągają znaczącej publiczności lub znikają przed uruchomieniem w ogóle.Źródło : https://arstechnica.com/gaming/2021/12/peter-molyneux-raises-54m-on-promise-of-play-to-earn-nft-game-legacy/