Gorgc szacuje wynagrodzenia najlepszych drużyn SEA i WEU Dota 2


Podczas niedawnej transmisji na żywo na Twitchu Janne „Gorgc” Stefanovski mówił o kosztach utrzymania profesjonalnego zespołu Dota 2 po tym, jak zobaczył tymczasowe odejście Fnatic z profesjonalnej sceny. Po spadku Fnatic do II ligi, organizacja postanowiła tymczasowo opuścić Dota 2 Pro Circuit (DPC) po dokładnym rozważeniu trwałości i przyszłości tytułu dla organizacji.

To nie pierwszy raz, kiedy organizacje zniknęły ze sceny, podobnie jak znane zespoły, takie jak Cloud9 i ostatnio,

„Utrzymanie składu takiego jak Fnatic będzie kosztowne” – Gorgc w sprawie szacowania wynagrodzeń

Podczas regularnego przeglądania transmisji na żywo w subreddicie Dota 2, Gorgc natknął się na ogłoszenie Fnatic o decyzji o tymczasowym wycofaniu się ze sceny Dota 2 z powodów finansowych.

Pomimo zasmucenia wiadomościami, zaczął mówić o utrzymaniu profesjonalnych zespołów Dota 2, których koszty są zazwyczaj ukrywane przed opinią publiczną. Gorgc oszacował koszt utrzymania zespołu Dota 2 w regionie Azji Południowo-Wschodniej (SEA) na podstawie swojego doświadczenia.

„Nie wiem, jaka jest średnia pensja w SEA, ale utrzymanie zespołu takiego jak Fnatic nadal będzie drogie. Ze względu na obóz szkoleniowy, sprzęt, podstawowe wynagrodzenie i codzienne wydatki musi to być co najmniej około 4000–5000 USD minimum”. powiedział.

Następnie ujawnił średnią pensję gracza w drużynie Europy Zachodniej (WEU), mówiąc, że gracz w drużynie najwyższego poziomu zarobiłby co najmniej 10 000 USD.

„W Europie można na to liczyć. Jeśli jesteś w topowym zespole[like Tundra Esports or Team Liquid], zapłacisz minimum 10 000 USD za gracza, coś w tym stylu. Ale ogólnie nie znam średniej pensji w regionie SEA”. on dodał.

Podczas gdy w społeczności rzadko dyskutuje się o wynagrodzeniach, były środkowy pomocnik Team Liquid stał się streamerem na żywo Maximilianem „qojqva” Bröcker wcześniej omawiał tę kwestię, zauważając, że sportowcy Dota 2 zarabiają mniej niż gracze CS: GO (Counter Strike: Global Offensive) i League of Legends.Źródło : https://afkgaming.com/dota2/news/gorgc-estimates-salaries-of-top-sea-weu-dota-2-teams