CS: GO Major Championship w Paryżu – Turniej e-sportowy, którego nie możesz przegapić!

CS: GO Major Championship w Paryżu

Rozpoczyna się CS: GO Major Championship w Paryżu od 8 do 21 maja w Accor Arena. To wydarzenie, które przyciąga wielu profesjonalistów i drużyn e-sportowych. Organizatorami turnieju jest duńska firma Blast.

Koniec ery dla Valve

Ta edycja turnieju ma szczególny charakter, ponieważ oznacza koniec ery dla wydawcy gier wideo Valve. Kilka tygodni temu ogłosili oni rychłą premierę Counter Strike 2, wyczekiwaną kontynuację kultowego tytułu.

Elementy polityczne

Jednakże, głównym powodem szczególnego charakteru turnieju jest fakt, że e-sport, a mianowicie konkurencyjne gry wideo, rzeczywiście cieszą się coraz większym zainteresowaniem władz, aż po najwyższe szczeble polityki. We wrześniu 2022 roku, prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił, że CS: GO miały się odbyć Główne Mistrzostwa po raz pierwszy we Francji.

Promowanie sportów wirtualnych

W styczniu minister sportu Amélie Oudéa-Castéra przedstawiła francuską ofertę organizacji Olympic Esports Week w Paryżu, wydarzenia organizowanego przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w celu promowania sportów wirtualnych. Nowa trzyletnia strategia rządu ma na celu uporządkowanie ekosystemu e-sportu i lepsze wsparcie tej działalności.

Cele rządu

Rząd francuski planuje rozszerzenie „paszportu talentów” dla osób o „międzynarodowej renomie” na graczy wysokiego szczebla, które ułatwi podróżowanie zespołom, które często składają się z obcokrajowców. Innym centralnym punktem jest rozważenie krajowej struktury, „która pilotowałaby i wdrażała krajową strategię e-sportową” ustanowioną przez rząd.

Podsumowanie

E-sport to branża, która rozwija się coraz szybciej, a władze coraz bardziej interesują się tą dziedziną. Organizacja turnieju CS: GO Major Championship w Paryżu jest tylko jednym z przykładów, które pokazują, że e-sport staje się coraz bardziej popularny i uznawany przez władze.

„E-sport to przyszłość sportu”

– Emmanuel Macron

Źródło: Le Monde