Global Offensive 2 może zostać wydany wkrótce


Valve podobno pracuje nad kontynuacją swojej niezwykle popularnej gry wieloosobowej Counter-Strike: Global Offensive (CSGO). Od swojego pierwszego debiutu w 2012 roku, CSGO stało się jednym z najpopularniejszych tytułów na platformie Steam firmy Valve na PC.

Według dziennikarza gier, Richarda Lewisa, trwają prace nad kontynuacją CSGO z nowym silnikiem Source 2.

Mówi się, że Valve pracuje nad CSGO 2 od dłuższego czasu, a wersja beta może zostać wydana już w tym miesiącu.

Nie jest jasne, ile zmian zostanie wprowadzonych w tej nowej wersji CSGO, ale przejście na silnik Valve Source 2 może znacznie poprawić wierność i wydajność gry.

Kolejnym faktem potwierdzającym twierdzenie Lewisa jest to, że najnowsze sterowniki NVIDIA wprowadzają obsługę pliku wykonywalnego o nazwie „csgo2.exe” i „cs2.exe”.

Kontynuacja podobno będzie działać na Source 2, a serwery będą działać z prędkością 128 taktów, czyli dwa razy więcej niż w obecnej grze. Tickrate to częstotliwość aktualizacji stanu gry; im wyższy tickrate, tym dokładniejsza jest symulacja gry. Jeśli serwer wysyła 64 aktualizacje do graczy w każdej sekundzie, jest określany jako serwer „64-tick” lub „64 Hz”.

Źródło : https://sea.ign.com/counter-strike-global-offensive/196198/news/counter-strike-global-offensive-2-could-be-released-soon