Gigantyczne emocje czekają! Więcej niż tydzień do starcia Counter-Strike Major i VALORANT Masters

Bitwa między strzelankami taktycznymi na pierwszej linii frontu wreszcie się rozpala, gdy zarówno Counter-Strike Major, jak i turniej VALORANT Masters będą się pokrywać i transmitować mecze tego samego dnia. Oba turnieje są znaczące i mają potencjał ustanowienia rekordów we własnym zakresie.

Historia Counter-Strike i VALORANT

Od trzech lat, od powrotu Counter-Strike Majors po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 i rozpoczęcia jeszcze młodego ekosystemu esportu VALORANT, Major oraz międzynarodowy turniej VALORANT nigdy nie pokrywały się ze sobą, aż do teraz. Obie gry są ze sobą powiązane od samego początku VALORANT, generując wiele dyskusji na temat podobieństw i różnic między grami, a także zawodników, którzy przeszli z jednej gry do drugiej.

Rywalizacja w świecie esportsu

Drużyny obecne na obu wydarzeniach liczą na możliwość zakupu przedmiotów w grze, które pomogą w ich wzroście. Naklejki drużyn i graczy zawsze stanowiły ważną część Counter-Strike Majors, a dochody z tych naklejek tylko rosły w ciągu ostatnich kilku lat. W tym roku pojawiły się zestawy VCT w grze VALORANT, a drużyny udające się do Madrytu mają szansę jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż.

W początkowych dniach obu wydarzeń, wystąpi kilka dni nakładania się końcówki etapu szwajcarskiego VALORANT Masters i początku pierwszego etapu szwajcarskiego w Counter-Strike 2, 17 i 18 marca. Ale prawdziwa bitwa rozgrywa się między 21 a 24 marca, gdy play-offy VALORANT Masters zderzą się z drugim etapem szwajcarskim w CS2. Z oba wydarzenia odbywają się w Europie, prawdopodobnie będą mecze z obu wydarzeń odbywające się równocześnie.

Wpływ na widownię

Jak te wydarzenia wpłyną na widownię drugiego, pozostaje do zobaczenia. Jednakże, fanbazy obu gier niewątpliwie będą chciały wyśmiewać przeciwny turniej, który uzyska niższą liczbę widzów.

Źródło : www.bing.com