C’est une tradycja chaque année au mois de décembre: Mały świat z filmów, które zrealizujesz, aby wyeliminować najlepsze kreacje w domenach, z Microsoft Theater w Los Angeles. En 2022, la cérémonie se déroulera le 9 grudnia do 1h30 du matin pour nous autres Français. W sumie, 31 kategorii ogłoszonych, ogłoszonych i otrzymanych, les niespodzianek risquent d’être nombreuses voire incompréhensibles pour les joueurs. Mais ne nous emballons pas, vous avez encore la possibilité d’influencer les vote (si peu, 10% mixés avec les 90% du głosowanie przez juryen cliquant ici).
En tête des nominations, na retrouve God of War: Ragnarök (10 nominacji), Elden Ring (7 nominacji) et Horizon Forbidden West (7 nominacji) qui devraient rafler pas mal de prix cette année.
Lista nominacji Game Awards 2022
Gra roku:
- Opowieść o zarazie: Requiem
- Pierścień Eldenów
- Bóg wojny: Ragnarök
- Horyzont Zakazany Zachód
- Zabłąkany
- Kroniki Xenoostrza 3
Najlepszy kierunek gry:
- Pierścień Eldenów
- Bóg wojny: Ragnarök
- Horyzont Zakazany Zachód
- Nieśmiertelność
- Zabłąkany
Najlepsza narracja:
- Opowieść o zarazie: Requiem
- Pierścień Eldenów
- Bóg wojny: Ragnarök
- Horyzont Zakazany Zachód
- Nieśmiertelność
Najlepszy kierunek artystyczny:
- Pierścień Eldenów
- Bóg wojny: Ragnarök
- Horyzont Zakazany Zachód
- Pogarda
- Zabłąkany
Najlepszy wynik i muzyka:
- Opowieść o zarazie: Requiem
- Pierścień Eldenów
- Bóg wojny: Ragnarök
- Metal: Hellsinger
- Kroniki Xenoostrza 3
Najlepszy projekt audio:
- Call of Duty: Modern Warfare II
- Pierścień Eldenów
- Bóg wojny: Ragnarök
- Gran Turismo 7
- Horyzont Zakazany Zachód
Najlepsza wydajność:
- Horyzont Zakazany Zachód – Ashly Burch (Aloy)
- A Plague Tale: Requiem – Charlotte McBurney (Amicia)
- God of War: Ragnarök – Christopher Judge (Kratos)
- Nieśmiertelność – Manon Gage (Marissa)
- God of War: Ragnarök – Sunny Suljic (Atreus)
Gry o wpływie:
- Pamiętnik niebieski
- Gdy zapada zmierzch
- Obywatel Śpiący
- Endling: Zagłada jest na zawsze
- Celownik
- Byłem nastoletnim egzokolonistą
Najlepsza trwająca gra:
- Legendy Apex
- Przeznaczenie 2
- Final Fantasy XIV
- Fortnite
- Uderzenie Genshin
Najlepsza muzyka niezależna:
- Kult Baranka
- Neonowa biel
- Sifu
- Zabłąkany
- Tunika
Najlepsza gra mobilna:
- Apex Legends Mobile
- Diablo Nieśmiertelny
- Uderzenie Genshin
- Marvel Snap
- Wieża Fantazji
Najlepsze wsparcie społeczności:
- Legendy Apex
- Przeznaczenie 2
- Final Fantasy XIV
- Fortnite
- Niebo niczyje
Innowacje w dostępności:
- Gdy zapada zmierzch
- Bóg wojny: Ragnarök
- Powrót na Małpie Wyspy
- Ostatni z nas: część I
- Kamieniołom
Najlepszy VR/AR:
- Po upadku
- Wśród nas VR
- Bonelab
- Mech: Księga II
- Materia czerwona 2
Najlepsza akcja:
- Bagneta 3
- Call of Duty: Modern Warfare II
- Neonowa biel
- Sifu
- Wojownicze Żółwie Ninja: Zemsta Shreddera
Najlepsza akcja/przygoda:
- Opowieść o zarazie: Requiem
- Bóg wojny: Ragnarök
- Horyzont Zakazany Zachód
- Zabłąkany
- Tunika
Najlepsza gra RPG:
- Pierścień Eldenów
- Żyj pełnią życia
- Legendy Pokémonów Arceus
- Strategia trójkąta
- Kroniki Xenoostrza 3
Najlepsza walka:
- Pojedynek DNF
- Dziwna przygoda JoJo: All Star Battle R
- Król bojowników XV
- MultiVersus
- Sifu
Najlepsza rodzina:
- Kirby i zapomniana kraina
- Lego Gwiezdne wojny: Saga Skywalker
- Mario + Kórliki: Iskry nadziei
- Nintendo Switch Sport
- Spluton 3
Najlepszy Sim/Strategia:
- Diuna: Wojny o przyprawy
- Mario + Kórliki: Iskry nadziei
- Total War: Warhammer III
- Dwupunktowy kampus
- Wiktoria 3
Najlepsze sporty/wyścigi:
- F1 22
- FIFA 23
- NBA 2K23
- Gran Turismo 7
- Świat OlliOlliego
Najlepsza gra wieloosobowa:
- Call of Duty: Modern Warfare II
- MultiVersus
- Obserwacja 2
- Spluton 3
- Wojownicze Żółwie Ninja: Zemsta Shreddera
Twórca treści roku:
- Karl Jacobs
- Ludwig
- Nibellion
- Nobru
- QTC Kopciuszek
Najlepszy debiut niezależny:
- Neonowa biel
- Norco
- Zabłąkany
- Tunika
- Ocaleni wampiry
Najlepsza adaptacja:
- Tajemna
- Cyberpunk: Biegacze krawędzi
- Cuphead Show
- Sonic Jeż 2
- Niezbadany
Najbardziej oczekiwana gra:
- Final Fantasy XVI
- Dziedzictwo Hogwartu
- Resident Evil 4
- Starfield
- The Legend of Zelda: Łzy Królestwa
Najlepsza gra e-sportowa:
- Counter Strike globalna ofensywa
- Dota 2
- League of Legends
- Liga Rakietowa
- Valorant
Najlepszy sportowiec e-sportowy:
- Jeong « Chovy » Ji-Hoon
- Lee « Faker » Sang-Hyeok
- Finn « Karrigan » Andersen
- Oleksandr « s1imple » Kostyliev
- Jakub « Yay » Whiteaker
Najlepsza drużyna e-sportowa:
- E-sporty Dark Zero
- Klan FaZe
- Gen.G
- LA Złodzieje
- Głośno
Najlepszy trener e-sportu:
- Andrij « B1AD3 » Horodeński
- Matheus « Bzka » Tarasconi
- Erik « Døømbros » Sandgren
- Robert « Robban » Dahlström
- Idź « Ocena » Dong-Bin
Najlepsze wydarzenie e-sportowe:
- EVO 2022
- 2022 Mistrzostwa Świata League of Legends
- PGL Major Antwerpia
- Mid-Sezon Invitational 2022
- Mistrzowie Waleczności 2022
Źródło : https://www.jeuxvideo-live.com/news/evenement/game-awards-2022-la-liste-des-categories-et-jeux-nommes-786025.html