G2 Esports ogłasza listę Valorant na 2022 r. · Chore kursy


G2 Esports ogłosiło swój skład Valorant na sezon VALORANT Championship Tour (VCT) 2022. Wiadomość pojawiła się w czwartek, 23 grudnia, ujawniając powrót niektórych znajomych twarzy i dodanie nowych talentów.

G2 ogłasza dwa nowe kontrakty

G2 Esports powróci do VALORANT Champions Tour w 2022 roku z nowym składem, który będzie reprezentował organizację w drugim roku rywalizacji w tytule FPS Riot Games.

Zmiany w składzie następują po rozczarowującym zakończeniu G2 w sezonie 2021, które nie zakwalifikowało się do VALORANT Champions 2021. Niezależnie od tego, G2 osiągnął ogólnie wiele sukcesów i będzie starał się wykorzystać to w 2022 roku.

Jak ujawniła organizacja, lista e-sportowa G2 Valorant powita z powrotem trzy znajome twarze w postaci Oscara „mixwella” Cañellasa Colocho, Žygimantasa „nukkye” Chmieliauskasa i Auni „AvovA” Chahade.

Mixwell jest najdłużej działającym członkiem zespołu, do którego dołączył w czerwcu 2020 r. Tymczasem nukkye i AvovA są z G2 od czerwca 2021 r. i będą kontynuować współpracę z zespołem w 2022 r.

Do trio dołączają dwaj nowi gracze: Johan „Meddo” Renbjörk Lundborg i Aaro „hoody” Peltokangas, dawniej z Giants Gaming. Obaj są byłymi profesjonalnymi graczami Counter-Strike: Global Offensive, którzy mają duże doświadczenie w VCT.

Meddo po raz pierwszy pojawił się na scenie e-sportowej Valorant w kwietniu 2020 roku, kiedy dołączył do FABRIKEN. Później grał dla FunPlus Phoenix, a w styczniu 2021 połączył siły z Giants Gaming.

Hoody zadebiutował na konkurencyjnej scenie Valorant w sierpniu 2020 roku, kiedy dołączył do STR99. Później grał dla Prodigy, z którym odniósł wiele sukcesów w niższych ligach, ostatecznie zdobywając miejsce w Giants Gaming.

Meddo i hoody grają razem w Giants Gaming od stycznia i osiągnęli wiele sukcesów, najbardziej pod koniec 2021 roku. Przede wszystkim duet zajął drugie miejsce w VCT 2021: Europe Stage 3 Challengers 2 w sierpniu i od tego czasu dodał tytuł mistrzów LVP Rising Series 3.

Nowa fala optymizmu

Oprócz dodania byłego duetu Giants Gaming, G2 Esports wprowadził również zmiany w personelu trenerskim. Jak ujawniła hiszpańska organizacja e-sportowa, G2 podpisał również kontrakt z byłym trenerem Giants, Daniilem „pipsoN” Meshcheryakovem, który zastąpi Neila „neilzinho” Finlaya.

Zmiany zawodników i kadry trenerskiej, choć drastyczne, nie są zaskoczeniem. G2 Esports już ogłosiło, że zamierza odbudować swoją dywizję Valorant na sezon 2022.

Pierwsze doniesienia pojawiły się na początku listopada, kiedy trener Neilzinho ogłosił, że odchodzi z drużyny. Kolejne zmiany nastąpiły wraz z Jacobem „pythem” Mourujärvi, który opuścił zespół 13 listopada.

Najbardziej godne uwagi odejście, które potwierdziło gruntowny przegląd składu, miało miejsce 1 grudnia, kiedy G2 ujawniło uwolnienie Jose Luisa „koldamenty” Arangurena Herrero, którego G2 podpisał w lipcu. Ale pomimo utraty gwiazd i trenera, G2 Esports nie potrzebowało dużo czasu na znalezienie odpowiednich zastępców.

G2 Esports wraca do gry w 2022 r.

G2 Esports okazali się solidną drużyną w 2021 roku, ale nie udało im się dostarczyć, gdy miało to największe znaczenie. Po średnim sukcesie na początku roku, G2 przerzucił się na wyższy bieg po zmianach w połowie sezonu.

W lipcu G2 Esports zajął drugie miejsce w Stage 3 Challengers 1 i zajęło czwarte miejsce w fazie playoffs Stage 3 w sierpniu. Nawet na Masters Berlin G2 Esports nie zawiodło i zrobiło głęboką passę w play-offach.

Niestety, nie byli w stanie dostarczyć na późniejszych etapach turnieju, ponieważ G2 musiał przyznać się do porażki z Gambit Esports w półfinałach. Mimo to gra w pierwszej czwórce na Masters była solidnym świadectwem jakości zespołu, co sugeruje, że G2 zakończy sezon na wysokim poziomie.

Ale sprawy nie poszły zgodnie z planem. Pomimo ich sukcesu w połowie sezonu, wszystko się załamało dla G2 podczas VCT 2021: EMEA Last Chance Qualifier, gdzie wypadli na trzecim miejscu i nie zakwalifikowali się do 2021 VALORANT Champions.

Niezależnie od rozczarowującego zakończenia G2 w sezonie 2021, wydaje się, że zespół osiągnie nowe wyżyny w 2022 roku. G2 powinien zadebiutować z nowym składem w kwalifikacjach do pierwszych Challengers EMEA, planowanych na koniec stycznia lub początek lutego 2022 roku.Źródło : https://sickodds.com/news/g2-esports-announce-valorant-roster-for-2022