FURIA dziesiątkuje 00 naród w pierwszym IEM Rio CS:GO Major brazylijskie derby

Pierwsze brazylijskie zwycięstwo na IEM Rio Major przyszło dziś w bitwie dwóch u siebie CS:GO zespoły. FURIA przemknęła obok 00 Nation (16-6) na Mirage, aby przejść do puli 1-1 w Challengers Stage i jutro wysłać swoich rywali na terytorium eliminacji.

Ten pojedynek podpalił brazylijską publiczność, zanim się zaczął, ale 00 Nation nie grało wystarczająco dobrze, aby wszyscy oglądali z domu.

Epitácio „TACO” de Melo i Marcelo „coldzera” Drużyna Davida nie mogła powstrzymać agresywności drużyny T FURII w pierwszej połowie i musiała patrzeć, jak Kaike „KSCERATO” Cerato strzela do atomu z 20 zabójstwami.

FURIA opuściła 00 Nation plecami do ściany po tym, jak wygrała pierwszą połowę 11-4 i nie pozwoliła 00 Nation nabrać rozpędu w drugiej połowie. FURIA pokazała prawie idealną stronę CT, aby zamknąć Mirage do 16-6. KSCERATO dodał jeszcze 12 fragów w zaledwie siedmiu rundach i zakończył mecz 32 fragami, czyli połową wszystkich fragów, które zdobyła 00 Nation.

To zwycięstwo jest dokładnie tym, czego FURIA potrzebowała na IEM Rio Major po tym, jak pozwolili, by mecz z BIG w rundzie otwierającej wymknął im się z rąk.

Jeśli chodzi o 00 Nation, jeszcze się nie wyświetlają Kontratak na imprezie i będzie musiała się znacznie poprawić, aby uniknąć wyeliminowania z rekordu 0-3.

FURIA zagra jutro swoją ostatnią serię best-of-one w IEM Rio Major, a 00 Nation zagra swój pierwszy mecz z trzema, aby uniknąć eliminacji z pierwszego brazylijskiego majora.