FunPlus Barcelona tworzy studio gier wideo na urządzenia mobilne


Globalny deweloper FunPlus zakłada w Barcelonie studio tworzenia gier mobilnych, rozszerzając zakres prac FunPlus Barcelona.

FunPlus rozszerza rolę swojego oddziału w Barcelonie w swoich globalnych operacjach, dodając rozwój gier mobilnych do już istniejącego statusu wydawcy, który został pierwotnie ustanowiony w 2019 roku. FunPlus wzmacnia swoje zaangażowanie w obecność w Barcelonie, określanej jako przyszłość Europy centrum technologii i gier.

„Barcelona jest znanym na całym świecie centrum doskonałości dla talentów w obszarze gier mobilnych i gier wideo i jesteśmy zaszczyceni, że możemy rozszerzyć zaangażowanie FunPlus na miasto dzięki naszej ambicji tworzenia nowych gier, które będą towarzyszyć strategicznym ambicjom firmy”, mówi wiceprezes FunPlus Europa i LATAM Enric Cabestany. „To tylko pierwszy krok w bardzo ekscytującej podróży, która pozwoli nam rozwijać się jako zespół, rekrutować na kluczowe stanowiska i znajdować nowe możliwości, aby osiągnąć mocne wyniki i sprawić, że Barcelona zabłyśnie w nadchodzących latach”.

Aby ułatwić tę ekspansję, FunPlus podniósł swojego byłego dyrektora ds. Rozwoju produktu, Felipe Matę, do roli wiceprezesa ds. produktu. Niedawne przejęcie weterana branży Jacoba Krugera jako nowego dyrektora ds. pozyskiwania użytkowników również wpisuje się w tę ekspansję.

Aby osiągnąć swoje cele, FunPlus będzie ściśle współpracować z lokalnym rządem Barcelony w celu ustalenia strategii i priorytetów przedsięwzięcia rozwojowego, z zamiarem wykorzystania bogatego zbioru talentów w Barcelonie. FunPlus uruchamia również „Career Starter”, program, którego celem jest zaoferowanie pracującym studentom i stażystom możliwości zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego i rozpoczęcia kariery w branży gier.

To posunięcie FunPlus jest silnie wspierane przez katalońskie stowarzyszenie gier wideo DeviCAT. W oświadczeniu DeviCAT pokazał swoje wsparcie:

„Gry wideo to jeden z sektorów o największym potencjale w Katalonii i dla Katalonii, szczególnie w odniesieniu do tworzenia młodych i wykwalifikowanej pracy” – mówi sekretarz generalny DeviCAT, Iván Fernández. „Dzięki motywacji katalońskich firm nasz kraj stał się najatrakcyjniejszym wyspecjalizowanym centrum talentów w sektorze o niepowstrzymanym rozwoju. Ambicja naszego partnera FunPlus, aby zwiększyć swoją obecność tutaj, jest kolejnym tego silnym przykładem.

Decyzja FunPlus o zwiększeniu inwestycji w regionie wcale nie jest zaskakująca. W końcu Katalonia jest głównym motorem ekosystemu gier wideo w Hiszpanii, z 440 zarejestrowanymi firmami i 1105 milionami euro przychodu w 2020 roku. Region reprezentuje 50% przychodów krajowych, co odpowiada 3,3% całej europejskiej branży. Katalonia ma zdecydowanie region europejski, który przyciąga największą liczbę inwestycji i projektów w tym sektorze.

Częściowo w wyniku tego, FunPlus Barcelona stale rosła w ciągu ostatnich trzech lat – najnowszym wzrostem było utworzenie studia tworzenia gier mobilnych. Od tego czasu firma przyciągnęła artystów, specjalistów od technologii i gier w regionie Barcelony, pracujących razem pod przewodnictwem Cabestany. FunPlus ma na celu wykorzystanie zasobów ludzkich do tworzenia większej liczby gier, takich jak te, które wcześniej opublikował, w tym State of Survival, King of Avalon i Guns of Glory.

FunPlus jest również właścicielem organizacji e-sportowej FunPlus Phoenix, globalnej organizacji e-sportowej z zespołami w League of Legends, Fortnite, Call of Duty, Counter-Strike i VALORANT. Tylko niektóre z koronnych osiągnięć FunPlus Phoenix to zwycięstwo w League of Legends World Championship 2019 i zajęcie czwartego miejsca w 2022 VALORANT Champions.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=633ba8bb2814470988e54e5a986bd13b&url=https%3A%2F%2Fclutchpoints.com%2Ffunplus-barcelona-establishes-mobile-video-game-dev-studio%2F&c=12950975395507811109&mkt=fr-fr