Format turnieju CS2 Major uznawany za „niebezpieczny” dla organizacji, twierdzi Magisk

Wprowadzenie

Regionalne wydarzenia kwalifikacyjne do pierwszego Counter-Strike 2 Major zbliżają się wielkimi krokami, a pierwsze z nich rozpocznie się 14 lutego w Bukareszcie. Czekając na te wydarzenia, Magisk z Team Falcons podkreśla, że obecny format może zniechęcić niektóre organizacje do inwestowania w scenę.

Opinie Magiska na temat aktualnego cyklu Major

Magisk zgadza się z opinią, że nadchodzące Regionalne Wydarzenia Kwalifikacyjne do Majora będą miały największą zmiennność w historii gry ze względu na stan CS2. Według niego obecnie format to MR12 (pierwszy do trzynastu), a duża liczba meczów typu best-of-one sprawia, że można wygrać grę, wygrywając oba rundy pistoletowe i te, które następują po nich.

Ryzyko inwestycji w CS2 według Magiska

Magisk uważa, że obecny format w CS2 sprawia, że istnieje ryzyko dla organizacji, które chcą inwestować w scenę Counter-Strike. Dodaje, że duża liczba niespodzianek może sprawić, że nie warto ryzykować związanych z tym inwestycji.

Na koniec, 25-latek zdaje sobie sprawę, że duże zespoły nie powinny dostać niczego za darmo, w tym miejsc w Majorze. Według niego walka powinna być za każdym razem.

Podsumowanie

Magisk podkreśla, że chociaż ryzyko związane z inwestowaniem w Counter-Strike może być duże, to powinno to równocześnie zachować uczciwy i wyważony konkurs dla wszystkich zespołów.

Źródło : dotesports.com