FNS o tym, jak być skutecznym liderem w grze Valorant


Zaktualizowano 23 stycznia, 13:30 (GMT+8): Dodano zdjęcia, zredagowano artykuł.

Pujan „FNS” Mehta jest jednym z najlepszych IGL (liderów w grze) na konkurencyjnej scenie Valorant. Najbardziej znany jest z tego, że poprowadził OpTic Gaming do zwycięstwa w Masters Reykjavik w 2022 roku.

Jako doświadczony weteran e-sportu z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym, FNS zdaje sobie sprawę, jak cenny jest dobry lider dla zespołu. Podczas swojej podróży na scenie CS:GO i Valorant zdobył po drodze niezbędne umiejętności.

W wywiadzie dla ONE Esports na Masters Berlin, FNS powiedział, co aspirujący liderzy w grze powinni zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać swój zespół.Kim jest IGL (lider w grze)?

Źródło: Gry Riot

IGL jest liderem drużyny i osobą, która decyduje o losach i mówi graczom, co powinni robić w każdej rundzie.

Śledzą, co dzieje się na całej mapie i decydują, co każdy gracz powinien robić. Liderzy w grze udzielają swoim zespołom wskazówek i utrzymują ich w skupieniu na strategiach i wykonaniu zespołu.

Odpowiadają również za zarządzanie ego zespołu, upewniając się, że wszyscy koncentrują się na wygrywaniu.


Przewodnik FNS IGL, jak zostać dobrym kapitanem drużyny

FNS, Victor, Team Envy, VCT Stage 3 Masters Berlin
Źródło: Gry Riot

Doświadczony kapitan zespołu wyjaśnił, że gracze muszą zdecydować, czy naprawdę chcą przejąć rolę lidera podczas gry. To pierwszy wskaźnik, że będą pasować do roli IGL.

„Jeśli chodzi o mnie, objąłem pozycję lidera na wczesnym etapie mojego życia, jeszcze zanim zacząłem rywalizować w Counter-Strike lub Valorant” – powiedział. „Dlatego przystąpienie do kursu było dla mnie bardzo naturalne”.1. Utrzymuj pozytywne nastawienie psychiczne

W przypadku graczy, którzy chcą przewodzić swojej drużynie w grach rankingowych, pierwszą rzeczą, o którą muszą zadbać, jest zachowanie spokoju w drużynie.

„Gra w rankingach może czasami powodować przechyły” — powiedział. „Ludzie będą popełniać błędy tu i tam”.

Według FNS rolą IGL jest ułatwianie zespołowi rozmów i argumentów.

„Musisz dobrze wyczuć pozycję IGL” — wyjaśnił. „Upewnij się, że podczas kłótni sprawy nie wymkną się spod kontroli. Nikt nie powinien się przechylać”.

2. Naucz się mikrozarządzać swoim zespołem

Gracze będą musieli także umieć mikrozarządzać niektórymi graczami i umiejętnościami ich agentów. Uważa, że ​​gracze nie powinni bać się wybierać strategii, które chcą zastosować.

Dlatego większość kapitanów drużyn wybiera kontrolerów lub agentów wartowniczych. Muszą skupić się na wykonywaniu wezwań na mapie i pozostawić obowiązki wejścia swojemu pojedynkowiczowi, którego głównym celem jest oczyszczanie przestrzeni i zabijanie.„Jeśli dobrze mikrozarządzasz, powstrzymujesz kolegów z zespołu przed przechyleniem i wykonujesz dobrą robotę, utrzymując pozytywną atmosferę, to dobrze spełniasz swoją rolę w IGL” — powiedział FNS.Talent FNS jako IGL przyniósł korzyści zespołom, w których grał w swojej profesjonalnej karierze Valorant. Poprowadził Team Envy do drugiego miejsca na Masters Berlin w 2021 roku.

W następnym roku FNS pomógł OpTic Gaming wygrać Masters Reyjkavik, a następnie zajął trzecie miejsce w Masters Copenhagen i drugie miejsce w Valorant Champions 2022.

FNS podpisał kontrakt z NRG Esports w 2023 roku, gdzie poprowadzi kolejny skład w inauguracyjnym programie partnerskim Riot Games dla e-sportu Valorant.

Śledź ONE Esports na Facebooku i Świergot aby uzyskać więcej wiadomości, przewodników i najważniejszych informacji o Valorant.

CZYTAJ WIĘCEJ: Popraw swoje śledzenie dzięki rutynie rozgrzewki Valorant Yay w Aim Lab

Źródło : https://www.oneesports.gg/valorant/how-to-be-valorant-igl-guide-fns/