FlyQuest podpisał kontrakt z dawnymi składami kobiet CLG Red VALORANT i CS:GO


FlyQuest ogłosiło swoją obecność w obszarze taktycznych strzelanek pierwszoosobowych i fakt, że wspiera kobiety w e-sporcie, podpisując kontrakt ze starymi składami CLG Red VALORANT i Counter-Strike: Global Offensive. W czwartek CLG Red stało się FlyQuest Red, ponieważ organizacja podpisała kontrakty z graczami VALORANT Mirną „athxna” Noureldin, Karnthida „dodonut” Chaisrakeo, Hanem „it not han” Nguyenem, Emily „mle” Petersem i emluo oraz graczami CS:GO Mounirą ” GooseBreeder” Dobie, Kelsie „uhKelsie” Click, Vivienne „BiBiAhn” Quach, Coline „Kaoday” Le Floc’h i Marissa „madss” Dasta.

Kiedy organizacja e-sportowa Counter Logic Gaming połączyła się z NRG na początku tego roku, oznaczało to niepewną przyszłość dla grafików organizacji CLG Red. Przez wiele lat CLG ugruntowało swoją pozycję jako wybitne wsparcie kobiet w e-sporcie poprzez markę CLG Red, a teraz FlyQuest przejęło tę rolę.

Zapisz się na następny turniej Nerd Street!

Organizacja e-sportowa należąca do tej samej rodziny, która jest właścicielem drużyny NHL Florida Panthers, wcześniej miała drużyny tylko w League of Legends i Super Smash Bros. Melee.

Drużyna CLG Red VALORANT była jedną z najlepszych drużyn w serii turniejów VALORANT Game Changers dla kobiet i marginalizowanych płci w ciągu ostatnich kilku lat. Zespół zajął drugie miejsce w North American Game Changers Series 1 i Series 2 w 2021 i czwarte w Series 1 w 2022. Podczas pierwszej serii 2023 były skład CLG Red rywalizował pod marką Moist Moguls i zajął czwarte miejsce. FlyQuest Red prawdopodobnie zadebiutuje podczas otwartych kwalifikacji Game Changers Series 2, które odbędą się w lipcu.

Czytaj więcej: Dlaczego fani e-sportu będą tęsknić za CLG

Drużyna CS:GO CLG Red była domem dla jednych z najlepszych zawodniczek CS:GO w historii, w tym Stephanie „missharvey” Harvey, Christine „potter” Chi i Benita „bENITA” Novshadian. CLG Red zawsze należała do najlepszych kobiecych drużyn CS:GO od wejścia na scenę w 2015 roku. W czerwcu zeszłego roku drużyna zajęła pierwsze miejsce w finałach inauguracyjnego sezonu ESL Impact League, które odbyły się na Dreamhack Dallas. FlyQuest Red zadebiutuje na Dreamhack Dallas, gdzie w ten weekend (2-4 czerwca) odbędą się finały 3. sezonu ESL Impact League.

Główny kredyt fotograficzny: DreamhacklŹródło : https://nerdstreet.com/news/2023/6/flyquest-red-valorant-csgo-announcement