Firewall Ultra: Strzelanka VR na PlayStation VR2 – Zobacz coś więcej!

Firewall Ultra: Strzelanka taktyczna w wirtualnej rzeczywistości

Firewall Ultra, nowa gra na PlayStation VR2, to kontynuacja gry PSVR z 2018 roku i wykorzystuje skok technologiczny na PlayStation 5 i jego nowy zestaw słuchawkowy. Gra jest zasadniczo Counter-Strike, z wyjątkiem VR. Gracze łączą się w czteroosobowe drużyny i pokonują przeciwną drużynę. Jedna drużyna broni laptopa, a druga go ściga.

Realistyczna walka i sterowanie ruchem

W Firewall Ultra, wszystko jest jednocześnie intuicyjne i surrealistycznie szczegółowe. Gracze muszą podnieść broń do twarzy i spojrzeć w dół przez lunetę. Przyzwyczajenie się do szczegółów walki zajmuje trochę czasu, ale sprawia, że gra jest bardziej wciągająca. Gracze mogą manewrować bronią, aby strzelać na ślepo przez osłonę lub szczytować wokół poręczy, aby zobaczyć, dokąd zmierzają wrogowie.

First Contact faktycznie dobrze równoważy realizm z wygodą gry wideo. Gracze nie muszą wyciągać magazynka i przeładowywać, wykonując ruch. Wszystko to odbywa się za pomocą przycisku przeładowania. Rzucanie granatami jest tak proste, jak wybranie ich z ekwipunku, ustawienie rzutu i naciśnięcie przycisku.

Śledzenie wzroku i dotyk wbudowany w zestaw słuchawkowy

Jedną z większych innowacji w Firewall Ultra jest sposób, w jaki First Contact wykorzystuje śledzenie wzroku. Gracze mogą wybierać broń oczami i poruszać się po menu. Każdy pistolet ma również latarkę, która włącza się i wyłącza. Kiedy świeci w twarz wroga, oślepia go, a to może dać graczom wystarczająco dużo czasu na oddanie kilku strzałów.

Pierwszy kontakt aktywuje dudnienie, gdy gracze wykonują ruchy, takie jak upadek z półki na piętro poniżej. To miły akcent, który zwiększa realizm.

Mapy i rozgrywka

Grając na mapach, gracze muszą zwracać uwagę na szczegóły. Mogą na przykład zobaczyć kamerę, która pokaże przeciwnikom Twoją lokalizację. Mogą ich wystrzelić, zanim to się stanie. Odkryją również ulepszenia, które pomogą ich stronie. Niektóre z nich to przedłużacze, które dają drużynie atakującej więcej czasu na zhakowanie docelowego laptopa. Innym razem mogą natknąć się na pierścienie Crypto Mining, które dają graczom walutę w grze potrzebną do zakupu przedmiotów.

Wizualna jakość

Firewall Ultra wizualnie wyprzedza oryginał o lata świetlne. Istnieje wyraźna przejrzystość, która sprawia, że ​​strzelanki online są bardziej wciągające. Możesz nawet przeczytać, co jest napisane na tablicy w kryjówce.

Podsumowanie

Firewall Ultra to gra, która łączy realizm z wygodą gry wideo. Gracze muszą się przyzwyczaić do szczegółów walki, ale sprawia to, że gra jest bardziej wciągająca. Innowacyjne wykorzystanie śledzenia wzroku i dotyku wbudowanego w zestaw słuchawkowy dodaje realizmu i wciąga graczy jeszcze bardziej w wirtualną rzeczywistość.

„Firewall Ultra ma zostać wydany jeszcze w tym roku.”

Źródło: Stripes.com