Firewall Ultra na PlayStation VR2 – przegląd gry i recenzja

Preview gry Firewall Ultra na PlayStation VR2

Firewall Ultra to taktyczna strzelanka, której kontynuacja pojawi się na PlayStation VR2. Gra jest zasadniczo Counter-Strike, z wyjątkiem VR. Gracze łączą się w czteroosobowe drużyny i pokonują przeciwną drużynę. Jedna drużyna broni laptopa, a druga go ściga. To prosta koncepcja, ale gracze natkną się na wiele strzelanin, pułapek i gier w kotka i myszkę, próbując przechytrzyć i wyeliminować się nawzajem.

Sterowanie ruchem

W konwencjonalnych strzelankach naciśnięcie przycisku załatwia sprawę, ale w Firewall Ultra gracze muszą pamiętać, aby użyć lewej ręki i przycisku, aby otworzyć drzwi. Będą musieli fizycznie się odwrócić, aby sprawdzić swoje martwe punkty, lub mogą dotknąć prawego drążka analogowego na kontrolerach Sense, aby spojrzeć w kierunku. Twórcy wykorzystali sterowanie ruchem w przypadku elementów bardziej dostosowanych do umiejętności i rozgrywki, takich jak celowanie bronią. Jest to warstwa realizmu, do której gracze muszą się przystosować, ale sprawia, że ​​gra jest bardziej wciągająca, ponieważ gracze szukają najlepszego kąta, aby strzelić do przeciwnika podczas wymiany ognia.

Wykorzystanie śledzenia wzroku

Jedną z większych innowacji w Firewall Ultra jest sposób, w jaki First Contact wykorzystuje śledzenie wzroku. Gracze mogą wybierać broń oczami i poruszać się po menu. Wszystko to w większości działa dobrze. Ale zespół pomyślał nieszablonowo i zaimplementował śledzenie wzroku za pomocą takich rzeczy, jak latarki i granaty hukowo-błyskowe. Teraz, jeśli rywal spróbuje cię oślepić, możesz zamknąć oczy i się chronić. Ponieważ zestaw słuchawkowy PSVR2 wie, że masz zamknięte oczy, rejestruje to w grze. Każdy pistolet ma również latarkę, która włącza się i wyłącza. Kiedy świeci w twarz wroga, oślepia go, a to może dać graczom wystarczająco dużo czasu na oddanie kilku strzałów.

Gra na mapach

W praktycznym podglądzie graliśmy tylko na dwóch mapach, które są odświeżoną wersją oryginału. Pierwszym z nich był Oil Rig, na którym znajduje się mnóstwo schodów i pokoi. Odbywa się w nocy i był idealnym kandydatem do popisania się efektami latarki. Druga mapa była społecznościowa i jest jaśniejsza, rozgrywając się w oświetlonym słońcem biurowcu. Ma dwa piętra z główną klatką schodową pośrodku. Na poziomach gracze muszą zwracać uwagę na szczegóły. Mogą na przykład zobaczyć kamerę, która pokaże przeciwnikom Twoją lokalizację. Mogą ich wystrzelić, zanim to się stanie. Odkryją również ulepszenia, które pomogą ich stronie.

Wizualne ulepszenia

Firewall Ultra wizualnie wyprzedza oryginał o lata świetlne. Istnieje wyraźna przejrzystość, która sprawia, że ​​strzelanki online są bardziej wciągające. Możesz nawet przeczytać, co jest napisane na tablicy w kryjówce. Firewall Ultra ma zostać wydany jeszcze w tym roku.

Źródło: www.stripes.com