FHSAA rozważa sankcjonowanie rozgrywek esportowych w szkołach

Esports jako nowy sport szkolny w stanie Floryda

Stowarzyszenie Sportu Szkolnego Florydy (FHSAA) rozważa sankcjonowanie rywalizacji w grach wideo jako uznanej dyscypliny sportowej szkoły. Zorganizowane turnieje w takich grach wideo jak Street Fighter, Call of Duty, Pokémon, Fortnite i Warcraft III, znane jako esport, są już sankcjonowane jako sporty szkolne w 21 innych stanach. Badanie wysłane przez FHSAA do szkół średnich na Florydzie pokazało wysoki poziom zainteresowania uczestnictwem w ligach sportów wideo sankcjonowanych przez stan. Ponad połowa szkół objętych badaniem wyraziła zainteresowanie, a największy poziom zainteresowania był na Południowej Florydzie, gdzie 69 procent szkół odpowiedziało pozytywnie na dołączenie do ligi FHSAA.

Niezwykły sezon drużyny John I. Leonard Joysticks

W tym roku natrafiły na trudności John I. Leonard Joysticks. Drużyna, która w zeszłym roku zdobyła mistrzostwo, rozpoczęła ten sezon od trudnego startu po utracie czołowego gracza drużyny z powodu dziewczyny. Trener powiedział: „To wielka szkoda. To kontuzja kończąca karierę w tej dyscyplinie sportu.”

Joysticks doświadczyli też wielu kontuzji w tym sezonie. Trener wspomniał: „Oczekiwaliśmy, że może jedna zła kciuk. Ale na ostatnim spotkaniu musieliśmy zmienić trzech naszych startujących z powodu problemów z palcami. A nasz najlepszy gracz Call of Duty został wycofany w ostatniej chwili w tym tygodniu z powodu hemoroidów.”

Potrzebne zmiany po dogodnym sezonie

Drużyna Joysticks także stała się ofiarą swojego sukcesu. Podczas gdy inne drużyny inwestowały w efektowne stroje, Sticks wydali cały swój wolny fundusz na dwulitrowe butelki Mountain Dew, Totino’s Pizza Rolls i Red Bull. „Jak mówi przysłowie: W Red Bullu nie ma „i”,” powiedział trener. „Reszta ligi w końcu to zrozumiała. Widzieli, jak nakręceni byliśmy, najpierw myśleli, że pierścienie pod naszymi oczami to jakiś rodzaj malowania wojennego, jakbyśmy ich przechodzili. Ale kiedy zrozumieli, że pierścienie były prawdziwe i że nasi chłopcy byli totalnie nakręceni przez deprywację snu i śmieciowe jedzenie, zobaczyli poświęcenie, jakiego potrzebowali, by osiągnąć wyższy poziom.”

Źródło : www.palmbeachpost.com