FC Barcelona zdobywa czołową pozycję w e-sporcie: ogromny sukces sekcji eSports!

FC Barcelona i e-sporty

Klub blaugrana uświadomił sobie, że e-sporty mogą być dobrym sposobem na rozszerzenie marki Barça. Właśnie dlatego FC Barcelona ma oficjalną sekcję e-sportów, Barça eSports, która powstała w 2018 roku i dzisiaj bierze udział w takich grach jak :

League of Legends (LoL).

eFootball PES 2020.

Rocket League.

Hearthstone.

Valorant.

Jako ciekawostkę można dodać, że sekcja e-sportów grupy blaugrana ma własny kanał na YouTube i Twitch, na których można zobaczyć ekskluzywne treści dotyczące drużyn, graczy i zawodów, w których biorą udział.

Stawki w e-sportach

Tak jak w każdym zakładzie sportowym, stawki w e-sportach polegają na prognozowaniu wyników wydarzeń, gier lub konkurencji wideo.

Typuje się tak samo jak w tradycyjnych zakładach sportowych, z tą różnicą, że zamiast obstawiać wynik meczu tenisowego, piłkarskiego czy koszykarskiego, obstawia się wynik w grze wideo. Niektóre z najbardziej popularnych są:

League of Legends (LoL).

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) .

Dota 2.

Valorant.

Overwatch.

Rainbow Six Siege.

FIFA.

Widać tutaj interesującą różnorodność możliwości, podobnie jak w tradycyjnych zakładach można postawić na zwycięzcę, z handicapem, można również obstawiać na żywo…

Status e-sportów

W końcu sekcja e-sportów FC Barcelony poczyniła znaczące postępy, odpowiadając na wyzwania w następujący sposób:

League of Legends (LoL):

Circuit Storm: Winter Series 2021

Glass of Winter of the LVP 2022

eFootball PES 2020:

eFootball Pro League 2021

Rocket League:

Glass of Spain of Rocket League 2021

W każdym razie, sekcja e-sportów krok po kroku zbliża się do poziomu swoich fizycznych odpowiedników, a stopniowo osiąga sukcesy poprzez zdobywanie zwycięstw w zawodach, w których bierze udział.

Źródło : www.fcbarcelonanoticias.com