FaZe Clan – upadek jednej z najpopularniejszych organizacji e-sportowych

FaZe Clan – upadek jednej z najpopularniejszych organizacji e-sportowych

FaZe Clan to jedna z najstarszych organizacji e-sportowych, odnosząca sukcesy w grach takich jak Call of Duty, Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite i PUBG. Jednak od ponad roku firma boryka się z kryzysem, co odbija się negatywnie na jej finansach i reputacji.

Kryzys finansowy

W 2022 roku FaZe Clan weszła na giełdę z wyceną 725 milionów dolarów, ale jej obecna cena akcji pozostaje poniżej 1 dolara. Firma odnotowała straty w wysokości 53 milionów dolarów za rok 2022 pomimo niewielkiego wzrostu sprzedaży. Obecny kryzys gospodarczy sektora e-sportu wykorzystuje FaZe jako przykład. Firma stoi również w obliczu zagrożenia wycofaniem z giełdy ze strony Nasdaq ze względu na cenę jej akcji.

Zwolnienia pracowników

W maju 2023 roku FaZe Clan zwolniła 40% swojego personelu. Jest to druga tura zwolnień, jakie firma przeszła w 2023 roku. Ostatnie zgłoszenia SEC przesłane przez FaZe za pierwszy kwartał 2023 r. ujawniły kolejny kwartał ze stratą dla firmy. Faze powiedział, że redukcja kosztów materiałów ma na celu ochronę kapitału i osiągnięcie przyszłej rentowności.

Upadek sławy

FaZe Clan została założona w 2010 roku przez trzech graczy Call of Duty i szybko stała się znana ze swoich filmików ze sztuczkami. W 2014 roku FaZe Clan rozszerzył swoją działalność na konkurencyjną scenę gier. Od tego czasu zdobyli wiele tytułów mistrzowskich. Jednak sława ma swoją cenę, a koszty ponoszone przez FaZe Clan od roku są dość duże.

Przyszłość niepewna

W tej chwili przyszłość FaZe Clan jest bardzo niepewna. Fani są przygnębieni tym rozwojem sytuacji. Wszyscy fani mogą mieć teraz nadzieję, że FaZe otworzy nowy rozdział i zdoła odbić się ponownie dzięki jasnej i wydajnej pracy logistycznej.

„Ten plan pokazuje najnowsze postępy w naszych wysiłkach zmierzających do dostosowania naszej struktury kosztów do naszych krótkoterminowych priorytetów dotyczących sponsorowania marki i rozwoju e-sportu, jak omówiono w naszych listach do akcjonariuszy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonaliśmy redukcji kosztów materiałów w celu ochrony kapitału i będziemy nadal pracować nad umieszczeniem FaZe w najlepszej możliwej pozycji, aby osiągnąć przyszłą rentowność.”

Źródło: FirstSportz.