FaZe Clan przegrywa czwarty finał ESL Pro League, ZywOo dominuje

Wyjścia FaZe Clan z ESL Pro League Season 19

Wczoraj zakończyła się epoka dominacji FaZe Clan w Counter-Strike 2, po przegranej w ćwierćfinale z drużyną Team Vitality na ESL Pro League Season 19 na Malcie. Przegrana zakończyła imponującą serię siedmiu finałów LAN sięgającą początku CS2 w zeszłym wrześniu. FaZe poległo przeciwko Vitality 10 maja w meczu, który okazał się dość jednostronny, głównie dzięki gwiazdorowi francuskiej drużyny ZywOo, który nadal dominuje na ESL Pro League w tym tygodniu. ZywOo osiągnął niesamowity rating 2.21 HLTV i 54 zabójstwa w 39 rundach, a mimo że FaZe utrzymało się dzięki ośmiu rundom T na Vertigo, Vitality wykazało się nadzwyczajną skutecznością, wygrywając mapę 13-10. Przed Vertigo, Vitality pokonało FaZe wynikiem 10-2 w pierwszej połowie Nuke, gdzie ZywOo i Spinx przewyższali skutecznością zawodników FaZe.

Foto: Igor Bezborodov przez ESL Trener FaZe, Filip „NEO” Kubski, wydawał się niezrażony po meczu, mimo że drużyna odpadła z ESL Pro League. „To by się i tak wcześniej czy później stało” – powiedział, dodając, że drużyna była „zmieszana” na Nuke, ale starała się mocno odbić pomimo utraty obu rund pistoletowych na Vertigo. „Nie jest przyjemnie przegrywać, ale przeciwnicy grali dziś lepszy CS.”

FaZe Clan po IEM Sydney

Wszystkie oczy były zwrócone na FaZe po wygranej na turnieju IEM Sydney w październiku zeszłego roku – ale nikt nie przewidywał, że drużyna będzie panować przez kolejne siedem miesięcy z taką regularnością, jak nie widziano od czasów ery Astralis. Mimo że nie możemy powiedzieć, że FaZe osiągnęło poziom duńskiej drużyny i jej ery, będzie trudno dotrzymać kroku międzynarodowej drużynie z ośmioma kolejnymi występami w finałach LAN lub online.

Po imponującym zwycięstwie w Australii, zwycięstwach nad MOUZ na Mistrzostwach Azji i IEM Chengdu, FaZe pozostaje drużyną do pokonania i utrzymuje pierwsze miejsce w rankingu HLTV od listopada 2023. Jednak to już trzecia porażka w fazie play-off z Vitality, która zwyciężyła zarówno na BLAST Premier Fall, jak i na World Finals w tym okresie. W połączeniu z porażkami z Team Spirit na IEM Katowice i NAVI na PGL Copenhagen Major, drużyna była bardzo blisko wielkości.

Co dalej dla FaZe Clan?

Najbliższy przystanek dla FaZe to IEM Dallas 27 maja, ale NEO mówi, że drużyna musi najpierw się zresetować. „Weźmiemy krótką przerwę, chłopaki na to zasługują” – powiedział. Biorąc pod uwagę, że drużyna rywalizuje non-stop oprócz obowiązkowej przerwy dla zawodników, odświeżony i przygotowany FaZe Clan powinien zatrwożyć resztę sceny CS2, która pragnie swojej szansy na zdobycie trofeum w tym roku.

Dot Esports jest wspierany przez naszą publiczność. Kiedy dokonujesz zakupu przez linki na naszej stronie, możemy zarobić niewielką prowizję partnerską. Dowiedz się więcej

Źródło : dotesports.com