Fakty o grach wideo w Vancouver: Counter-Strike, Need for Speed i Mass Effect. Jakie jest połączenie między Vancouver a grami wideo?

Interesujące fakty dotyczące gier wideo w Vancouver. Przemysł gier wideo jest ogromny w Metro Vancouver, a mimo że miasto nie zawsze jest w centrum uwagi, jego wpływ można zauważyć w wielu miejscach.

Fakty łączące świat gier wideo i Vancouver

1. Counter-Strike został opracowany przez studenta SFU

Minh Le, będąc studentem Simon Fraser University w Burnaby, nie tylko uczył się o grach wideo, ale także eksperymentował z nimi. Podczas czwartego roku na uniwersytecie Metro Vancouver Le rozpoczął pracę nad oryginalnym Counter-Strike, który był modyfikacją popularnej gry Half-Life. Przeszedł do historii jako jedna z największych franczyz w grach wideo, z ponad 35 milionami sprzedanych egzemplarzy.

2. Tor demonstracyjny Need for Speed 2 składał się z miejsc w i wokół Vancouver

Seria Need for Speed to jedna z najdłużej istniejących serii, a oryginał pojawił się w 1994 roku. Został opracowany przez EA Canada, ogromną firmę z siedzibą w Burnaby. Kiedy wyszedł drugi, demo gry było rozsyłane na płytach CD. Jeden tor (Pacific Spirit) odbywał się wokół Vancouver, z różnymi obszarami, w tym Stanley Park, mostem Lions Gate i ulicą Terminal. Na trasie można zauważyć wiele szczegółów z Vancouver, w tym lwy na moście, znaki Autostrada 1, Science World i SkyTrain.

3. Tony Hawk’s Underground zawładnął Robson Square

Robson Square było używane do wielu rzeczy na przestrzeni lat, ale nigdy oficjalnie nie było skateparkiem. Jednakże w grze Tony Hawk’s Underground z 2003 roku, centrum miasta stało się otwartym torem (z kilkoma przyjaznymi dla deskorolkarzy modyfikacjami).

4. Mass Effect 3 i Rampage 2 niszczą Vancouver

Masywna dewastacja często ma miejsce w grach wideo, więc może nie jest to zaskoczeniem, że Vancouver zostało zniszczone co najmniej dwa razy. W Mass Effect 3 obcy najpierw pojawiają się w futurystycznej wersji Vancouver, co oznacza, że centrum miasta (które wygląda całkiem inaczej, ale wciąż widoczne są żagle Canada Place) jest całkowicie zniszczone w scenie cięcia.

5. VPL ma 1100 gier

Większość ludzi myśli o bibliotece jako miejscu dla książek, a prawdopodobnie nie jako miejsce do gier wideo. Vancouver Public Library ma ogromną kolekcję gier wideo i regularnie wypożycza gry. Obecnie w kolekcji znajduje się około 1100 tytułów, a gry różnią się od Paw Patrol World po Street Fighter 6. Więcej gier jest w trakcie zamówienia; przykładowo Garden Life (symulator przytulny) już jest w drodze, ale ma już kilka rezerwacji.

Źródło : www.bing.com