Ewvowy pierwsi w PGL Major Copenhagen.

Wspaniała aktualności z pierwszego dnia PGL Major Copenhagen 2024 w Danii!

Zwycięstwo Eternal Fire

Eternal Fire zdobyło dwa zwycięstwa w niedzielę na początku turnieju PGL Major Copenhagen 2024 w Danii. Udział bierze tutaj dwadzieścia cztery zespoły, z czego szesnaście musi przejść przez etap otwarcia. Osiem z nich awansuje do fazy eliminacyjnej, kontynuując walkę z kolejnymi osiemnastoma, które już się zakwalifikowały. W fazie otwarcia, która trwa do środy, mecze prowadzone są w formacie Swiss System.

Etapy otwierające składają się z pięciu rund, przy pierwszej zespoły rywalizują ze sobą na podstawie wcześniej ustalonej rangi „Następnej dużej rundy”. Zwycięzcy pierwszej rundy przeszli do drugiej jako czołowa grupa, podczas gdy przegrani zostali przeniesieni do grupy niższej.

Format Swiss System

Warto zauważyć, że każdy zespół, który osiąga wynik 2-0 w pierwszych dwóch rundach przechodzi do trzeciej jako czołowa grupa. Zespoły, które osiągnęły wynik 1-1 są przenoszone do grupy środkowej, a te, które spadły do 0-2, trafiły do grupy niższej. Zwycięzcy meczów z grupy głównej przechodzą do fazy eliminacyjnej, podczas gdy przegrani z grupy niższej odpadają z turnieju.

Styl rozgrywek należy śledzić od czwartkowego etapu eliminacyjnego do niedzielnego dnia na zasadzie Swiss System z meczami o awans i eliminację w formacie best-of-three oraz meczami o jedną partię w każdym innym przypadku.

Zwycięstwo Cloud9

W niedzielę, oprócz Eternal Fire, również Cloud9, HEROIC i SAW zdołały osiągnąć rekord 2-0. Grupa ośmiu zespołów uzyskała wynik 1-1, podczas gdy The MongolZ, KOI, FURIA Esports i AMKAL ESPORTS przegrały obydwa swoje mecze.

Pamiętajmy, że walka w fazie eliminacyjnej rozpoczyna się w czwartek i trwa do niedzieli na tych samych zasadach co w etapie otwarcia – format Swiss System z meczami o awans i eliminację w formacie best-of-three oraz meczami o jedną partię w każdym innym przypadku.

Źródło : www.yardbarker.com