ESV5 kończy fuzję z Ninjas in Pyjamas, przyspieszony proces globalizacji


HONGKONG, 10 stycznia 2023 r. — (ACN Newswire) — ESV5 E-SPORT GROUP CO., wszechstronna cyfrowa grupa sportowa w Chinach, ma przyjemność ogłosić, że Grupa zakończyła fuzję z profesjonalną szwedzką organizacją e-sportową „Ninjas in Pyjamas” (NIP), poprzez zamianę udziałów kapitałowych. Po fuzji połączony podmiot nosi nazwę NIP Group, Mario Ho, prezes ESV5, zostanie prezesem i współdyrektorem grupy NIP, a Hicham Chahine, dyrektor generalny NIP, zostanie współdyrektorem NIP Group i będzie kontynuował Prezes Ninjas in Pyjamas.

Dzięki biznesplanowi fuzji NIP Group w pełni rozszerzy swoją działalność zagraniczną i stanie się globalną, kompleksową cyfrową grupą sportową obejmującą rynki chiński, europejski i południowoamerykański. Fuzja jest jak dotąd jedną z największych transgranicznych fuzji i przejęć w światowej branży e-sportowej. Co więcej, oznacza to, że długo oczekiwane przybycie marki Ninjas in Pyjamas do League of Legends Pro League jest bliskie – Grupa z radością potwierdza, że ​​były skład Victory Five wreszcie będzie grał jako NIP od 2023 roku, a eStar Gaming będzie dalej działać samodzielnie.

Jako jedna z największych i najbardziej wpływowych grup e-sportowych na świecie, NIP Group obejmuje Chiny, Europę, Amerykę Południową i obsługuje znane marki e-sportowe, w tym Ninjas in Pyjamas i eStar Gaming, z około 40 milionami obserwujących na platformach społecznościowych na całym świecie. NIP Group wystawia obecnie zespoły w wielu tytułach gier na komputery PC i platformy mobilne, w tym League of Legends, Honor of Kings, Counter-Strike: Global Offensive, Rainbow Six: Siege i VALORANT itp. Posiada boiska domowe w Wuhan i Shenzhen, a także biura w Sztokholmie i Sao Paulo.

Specjalizująca się w rozwoju branży e-sportowej, NIP Group koncentruje się na budowaniu sieci cyfrowej branży sportowej i obsługuje zróżnicowane portfolio marek, w tym MAG Studio, czołową firmę zajmującą się produkcją wydarzeń w Chinach. Podobnie Shinobi Studio oferuje usługi w zakresie produkcji treści i zarządzania zespołami e-sportowymi zachodnim klubom sportowym, które chcą wejść w tę przestrzeń. Inna marka Grupy, eStar Entertainment, wiodąca agencja talentów e-sportowych w Chinach, podpisała kontrakt z ponad 10 000 twórców treści, obejmujących główne chińskie platformy transmisji na żywo, takie jak Douyu, Huya i Douyin.

Jeden z najbardziej legendarnych klubów e-sportowych na świecie, NIP, został założony w czerwcu 2000 roku i obecnie wystawia drużyny w CS:GO, Rainbow Six: Siege, VALORANT i FIFA. Mając na północ od 5 milionów obserwujących, NIP jest jednym z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy zespołów w historii Counter-Strike (CS). Jego dziedzictwo przyniosło marce szerokie uznanie w Chinach wraz z przydomkiem: „Faith Team”.

„ESV5 i NIP są w kontakcie i rozmawiają od 2020 roku i jesteśmy zachwyceni związkiem”, powiedział Mario Ho, „NIP jest marką e-sportową od ponad 20 lat z bardzo wysokiej jakości zasobami marki, które pomagają nam w naszym zaangażowaniu stać się bardziej popularną i wartościową globalną cyfrową grupą sportową. Obie strony w pełni zdadzą sobie sprawę z uzupełniających się korzyści i dzielenia się zasobami oraz w pełni otworzą międzynarodowy układ NIP Group.

Hicham Chahine powiedział: „Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że w końcu zakończyliśmy naszą fuzję, tworząc NIP Group. Nasze uzupełniające się mocne strony pomogą nam dotrzeć do znacznie szerszej publiczności e-sportowej i gamingowej na niezrównaną skalę globalną. Wszystko zaczyna się dzisiaj, w LPL i poza nią” . Hicham kontynuuje: „Myślę, że możemy teraz oficjalnie powiedzieć, że jesteśmy naprawdę pierwszą globalną organizacją e-sportową”.

O Grupie NIP:
NIP Group to wszechstronna cyfrowa grupa sportowa, której podstawową działalnością są kluby e-sportowe, wspierana przez zróżnicowane przedsięwzięcia, w tym wydarzenia e-sportowe i rozwój talentów e-sportowych. NIP Group to jedna z największych i najbardziej wpływowych kompleksowych cyfrowych grup sportowych na świecie, działająca w Chinach, Europie, Ameryce Południowej i zarządzająca znanymi markami e-sportowymi eStar Gaming i Ninjas in Pyjamas, z około 40 milionami obserwujących w mediach społecznościowych platform na całym świecie. NIP Group posiada siedziby w Wuhan i Shenzhen, a także biura w Sztokholmie i Sao Paulo.

Pytania prasowe i dalsze informacje: kontakt:
Grupa NIP: [email protected]
Relacje inwestorskie: [email protected]
Adres: nr 26 Gaoxin 2nd Rd, dystrykt Donghugaoxin, Wuhan, ChinyŹródło : https://www.newsmaker.com.au/news/387094/esv5-completes-merger-with-ninjas-in-pyjamas-accelerated-globalization-process