ESL restrukturyzuje swoje konkursy i rezygnuje z Mistrzostw Narodowych CS:GO

ESL, organizator zawodów esportowych, ogłosił zamknięcie kilku mistrzostw krajowych CS: GO przed przejściem gry na Counter-Strike 2. Firma turniejowa argumentuje, że regionalne i krajowe zawody nie będą „aktywnym fokusem” firmy w przyszłości. W rezultacie ligi CS: GO dla Beneluxu, Francji, Hiszpanii, Turcji, Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Irlandii przestaną istnieć w 2023 roku lub na początku 2024 roku.

W praktyce oznacza to, że ESL zawiesi część swej działalności turniejowej CS: GO. ESL i holdingowa firma ESL FACEIT Group ogłosiły, że są otwarte na współpracę z trzecimi organizatorami w celu wsparcia drużyn, które uczestniczyły w ligach krajowych.

ESL zauważył w oświadczeniu, że firma działała na dwóch równoległych ekosystemach dla konkurencyjnego Counter-Strike: wymienionym wcześniej modelu krajowego, takim jak ESL Championship w Niemczech i ESL Premiership w Wielkiej Brytanii, oraz „systemie bez granic”, który łączy drużyny z różnych krajów i regionów biorących udział w turniejach krajowych.
Według firmy, doprowadziło to do tego, że ESL skupi się na wielu turniejach jednocześnie, dlatego teraz podjęto decyzję o tym publicznie.

W rezultacie nasza zdolność do skoncentrowania się na tych inicjatywach słabła i prowadziła do wielu problemów z zgodnością między różnymi właściwościami ESL Pro Tour. Z czasem stało się coraz bardziej oczywiste, że system bez granic stanowi znacznie bardziej dynamiczne i elastyczne fundamenty dla EPT oraz lepszy sposób dla aspirujących drużyn i zawodników, aby wspinać się w rankingu.
Instrukcje ESL

W tym samym oświadczeniu firma zauważyła, że niektóre mistrzostwa krajowe nie zostaną rozegrane w ostatnim sezonie w tym roku. Dotyczy to Beneluxu, Francji, Hiszpanii i Turcji. Inne regionalne i krajowe zawody zagrają ostatni sezon w 2023 roku, zanim zakończą się w 2024 roku.
Najlepsze drużyny z Niemiec i Polski będą nadal miały możliwość uczestnictwa w turniejach IEM Katowice i IEM Cologne, a ESL ogłosił, że skontaktował się z dotkniętymi drużynami, aby pomóc im w zrealizowaniu tych możliwości alternatywnych, chociaż nie podano informacji na temat tych możliwości.

Zniknięcie zawodów krajowych i regionalnych oznacza, że mniejsze regionalne drużyny mają obecnie mniejsze możliwości rywalizacji i kwalifikacji na wydarzenia LAN. Prawdą jest, że EFG ma solidny system turniejowy, który zapewnia drogę do profesjonalnego rozgrywania meczów, takiego jak ESEA i FACEIT, ale pozostaje do zobaczenia, jak te istniejące zasoby zostaną dostosowane, aby dalej umocnić graczy i zespoły.
Mistrzostwa krajowe nie będą już dla nas aktywnym obszarem skupienia, jednak jesteśmy otwarci na udział w turniejach organizowanych przez strony trzecie, aby służyć graczom i zespołom, które przyzwyczaiły się i chcą kontynuować rywalizację w ligach krajowych. Kontynuujemy tworzenie kompleksowego ekosystemu, który daje graczom możliwość pójścia od zera do bohatera, będziemy kontynuować i nawet rozszerzymy naszą istniejącą ofertę międzyregionalnych turniejów klasy Tier 2 i Tier 3, takich jak Liga Challenger ESL i inne ligi ESEA.
W ostatnich miesiącach nasza platforma FACEIT odgrywała coraz ważniejszą rolę w organizowaniu naszych turniejów online, takich jak Liga ESEA i wiele turniejów kwalifikacyjnych. To sprawia, że jest to pierwszy krok dla graczy, którzy chcą brać udział w zorganizowanych grach i turniejach.
Oświadczenia ESL dla Esports Insider

Źródło : nationworldnews.com