ESL Pro League powraca na Maltę z partnerstwem 2024


ESL Gaming, część ESL FACEIT Group, oraz maltańskie ministerstwa gospodarki, funduszy UE i ziem, za pośrednictwem GamingMalta Foundation, przedłużają współpracę z ESL Pro League do końca 20. sezonu.

Rozszerzenie sprawi, że Malta będzie gospodarzem największej i najdłużej działającej ligi Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) z łączną pulą nagród w wysokości 850 000 USD na sezon, dzięki sprowadzeniu na śródziemnomorską wyspę drużyn zarówno fazy konferencji, jak i fazy grupowej .

ESL Gaming i GamingMalta po raz pierwszy połączyły siły w 2020 roku, aby stworzyć możliwości na wszystkich poziomach ścieżki od zera do bohatera oferowanej przez ekosystemy e-sportowe ESL Gaming. Współpraca pozwoliła Malcie stać się ojczyzną e-sportu, pomagając jednocześnie ESL Gaming dostarczać ekscytujące i najwyższej jakości treści oraz transmisje ESL Pro League dla fanów na całym świecie, pomimo wyzwań, jakie niosła globalna pandemia.

Umowa przedłużenia obowiązuje do końca 2024 roku i będzie koncentrować się na rozwijaniu lokalnego ekosystemu e-sportowego dzięki lokalnym turniejom i konferencjom, aby zaoferować ambitnym graczom i drużynom z Malty możliwość przejścia na zawodowstwo.

„Rozwój lokalnego ekosystemu e-sportowego jest istotną częścią naszych strategicznych wysiłków, aby zapewnić, że zbudujemy silną strukturę e-sportową” – powiedział dyrektor generalny GamingMalta Foundation, Ivan Filletti.

„Nasza współpraca z ESL zapewnia, że ​​nie tylko organizujemy międzynarodowe turnieje ESL na Malcie, ale opieramy się na koncepcji zero-to-hero, w której lokalni sportowcy e-sportowi uczestniczą w lokalnych wydarzeniach ESL”.

Brian Krämer, dyrektor generalny CS:GO powiedział, że ESL Gaming jest dumnym partnerem GamingMalta przez ostatnie dwa lata ESL Pro League i cieszy się, że jest na Malcie, gdzie będzie gospodarzem nadchodzących sezonów ich pierwszej ligi CS:GO.

Alex Inglot, komisarz ESL Pro League, stwierdził, że to partnerstwo ukształtowało doświadczenie ESL Pro League dla fanów CS:GO i oczekują, że najlepsi gracze na świecie będą rywalizować w wyjątkowym środowisku Malty.

Rozpoczynająca się 31 sierpnia faza grupowa 16 sezonu ESL Pro League zgromadzi na Malcie 15 drużyn partnerskich z Luwru oraz dziewięć drużyn zakwalifikowanych przez ESL CS:GO World Ranking lub ESL Pro League Conference Stage. z dwunastu miejsc w fazie Playoff, która odbędzie się w dniach 27 września – 2 października.

Faza Playoff 16 sezonu ESL Pro League odbędzie się przed publicznością na żywo. Bilety ukażą się 5 września.

Więcej informacji na temat 16 sezonu ESL Pro League znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej.

Źródło : https://www.maltatoday.com.mt/sports/othersports/118486/esl_pro_league_returns_to_malta_with_2024_partnership