ESEA Season 39 zmienia format w odpowiedzi na krytykę graczy


Liga ogłosiła, że ​​zmieniono daty i format 39. sezonu Counter-Strike: Global Offensive Esports Entertainment Association League. W ciągu pięciu dni po pierwotnym ogłoszeniu gracze zakwestionowali skrócony 10-meczowy sezon zasadniczy, który był niższy niż w pierwotnych 14 meczach. W odpowiedzi na obawy ESEA wycofała się z decyzji, wracając do sezonu 14 meczów.

W swoim pierwotnym ogłoszeniu ESEA powołała się na zimową przerwę dla profesjonalnych graczy od 21 grudnia do 17 stycznia, zleconą przez Counter-Strike Professional Players’ Association, jako uzasadnienie skrócenia sezonu 39 do pięciotygodniowego sezonu zasadniczego z 10 meczami. Zmiany te nadal miały wpływ na graczy w amatorskich dywizjach Open, Intermediate i Main.

Aby powrócić do 14-meczowego sezonu regularnego, ESEA planuje przejść na wcześniejszy harmonogram dla dywizji Advanced i Premier, który nadal pozwoli na zakończenie sezonu przed rozpoczęciem przerwy dla graczy. Dywizje Open, Intermediate i Main będą się pokrywać z przerwą dla graczy.

Wiele z oryginalne niezadowolenie z bazy graczy związane były stałe opłaty ligowe pomimo skróconego sezonu.

Opłaty za sezon 39 ESEA League są następujące:

  • Premiera : 39,95 USD
  • Zaawansowane: 29,95 USD
  • Główna: 19,95 USD
  • Średni: 14,95 USD
  • Otwarte: 9,95 USD

Source : https://www.upcomer.com/esea-season-39-revises-format-following-player-criticism/