ENCE zaskakuje zmianami w składzie CSGO. Hades na ławce, podi w drużynie. Co na to fani?

ENCE ogłosiło zmiany w swoim składzie Counter-Strike 2

ENCE ogłosiło zmiany w swoim składzie Counter-Strike 2 29 maja. Dwóch graczy zostało odstawionych, a dwóch nowych podpisano na ich miejsce. Społeczność uważa, że jedna zmiana ma sens, ale jest zdezorientowana drugą. Dwóch graczy, którzy zostali usunięci z listy CS2 to rifler dycha i AWPer hades, a zastąpili ich weteran sdy i młody talent Paavo „podi” Heiskanen. Dycha od kilku miesięcy jest w słabej formie, zbierając negatywne statystyki w licznych turniejach w tym roku. Zawieszony snajper hades z kolei był wyróżniającym się graczem dla ENCE, i fani nie mogą uwierzyć w tę zmianę w składzie.

Reakcje fanów na zmiany w składzie

„W ostatnich sześciu miesiącach dycha faktycznie prezentował kiepską formę w ENCE, z niskim ratingiem 0,98, według HLTV. Jest to drugi najgorszy współczynnik po liderze drużyny, gla1ve. Hades z kolei był najlepszym graczem ENCE, przynajmniej statystycznie, z ratingiem 1.13. Często był twórcą kilku efektownych akcji, które utrzymywały drużynę przy życiu w kilku meczach.

Surowa rzeczywistość dla dawnego składu ENCE

Były skład ENCE został sformowany w grudniu zeszłego roku i początkowo pokazywał wielkie obietnice. Krótko po zakończeniu przerwy zimowej, polski skład odniósł ogromne sukcesy, kwalifikując się do fazy zasadniczej IEM Katowice 2024, gdzie mieli szansę rywalizować przed rodzimą publicznością. Krótko potem zakwalifikowali się do PGL Copenhagen CS2 Major. Jednak, gdy dotarli do turnieju sponsorowanego przez Valve, przegrali 1-3 w fazie otwierającej i szybko zakończyli swoje marzenia o Majorze. Od tego momentu ENCE nie pokazywało obietnic na przyszłość, otwierając drzwi do zmian w składzie.

Źródło : dotesports.com