Elden Ring, Monster Hunter wśród najlepiej sprzedających się gier 2022 roku na Steamie


Steam publikuje swoje rankingi najlepiej sprzedających się gier 2022 roku, umieszczając tytuły Elden Ring i Monster Hunter Rise wśród najwyższych w tym roku.


Steam ujawnił swoją listę najlepiej sprzedających się gier 2022 roku, na której znalazły się najwyżej notowane gry Pierścień Eldenów oraz Powstanie łowcy potworów.


Opublikowana na stronie Steam lista kataloguje najlepiej sprzedające się gry w rankingach Platyny, Złota, Srebra i Brązu. Lądowanie na najwyższym poziomie listy na koniec roku było obydwoma Pierścień Eldenów oraz Powstanie łowcy potworów, a następnie niektóre z najpopularniejszych darmowych gier FPS, takich jak Counter-Strike: Global Offensive, Destiny 2 oraz Pola bitew PUBG.

POWIĄZANE: Dlaczego nietradycyjna historia Elden Ring zasługuje na nagrodę dla najlepszej narracji

Złota sekcja została zwieńczona dwoma tytułami Rockstar, Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption 2, a także kilka godnych uwagi gier wieloosobowych, takich jak Martwy w świetle dziennym oraz Warframe. FIFA 23 również wylądował w tej sekcji, być może z powodu napływu sprzedaży w związku z niedawnymi Mistrzostwami Świata FIFA 2022. Dodatkowo, Cyberpunka 2077 odnotował znaczny wzrost liczby pobrań po wydaniu Cyberpunk: Edgerunnerzy anime zadebiutowało na platformie Netflix. Co ciekawe, Bóg wojny (2018)który wystartował na Steamie 14 stycznia 2022 r., również znalazł się na drugim najwyższym poziomie.

Tymczasem nieco niżej i wciąż godne uwagi gry typu Sea of ​​Thieves, Cult of the Lamb, Spider-Man Remastered, oraz Zabłąkany znaleźli się w kategorii Silver. Prawdziwa gra o duchach Fazmofobia, który został wprowadzony na rynek w 2020 roku, również odrodził się dzięki kilku ogromnym aktualizacjom gier, które umieściły go na trzecim najwyższym poziomie. W sekcji Bronze kilka gier, takich jak Stardew Valley, Sekiro: Shadows Die Twice, The Elder Scrolls V: Skyrim oraz Świat Monster Huntera udowodniły, że nadal cieszą się dużą popularnością wśród graczy.

POWIĄZANE: George RR Martin nie grał w Elden Ring z powodu Wichrów Zimy


Imponująca sprzedaż Elden Ring w 2022 roku

Pierścień Eldenów została wydana 25 lutego 2022 r. i spotkała się z niemal powszechnymi pochwałami, zajmując 96 miejsce w serwisie Metacritic, a nawet zdobywając nagrodę Game of the Year na 2022 Video Game Awards. Pomimo bycia częścią niesławnej serii „SoulsBorne”, gra została doceniona przez krytyków za świeżą adaptację rozgrywki w otwartym świecie i zwiększoną dostępność pomimo trudności. Do końca marca 2022 roku gra sprzedała się na całym świecie w 13,4 mln egzemplarzy; liczba ta wzrosła do ponad 17,5 miliona do końca września 2022 roku. Była to najlepiej sprzedająca się gra 2022 roku za Call of Duty: Modern Warfare II.

Powstanie łowcy potworów została wydana po raz pierwszy na Nintendo Switch 26 marca 2021 r., i był równie chwalony przez krytyków za budowanie na wielu ulepszeniach jakości życia wprowadzonych w Świat Monster Huntera, a także jego imponujący zakres, biorąc pod uwagę ograniczony przełącznik Nintendo. Gra została wydana na platformie Steam 12 stycznia 2022 r., oferując ulepszoną grafikę i liczbę klatek na sekundę, i otrzymała przytłaczająco pozytywne recenzje zarówno krytyków, jak i graczy.

źródło: steamŹródło : https://www.cbr.com/elden-ring-monster-hunter-rise-steam-best-selling-2022-games/