E-sport: Tworzący historię zespół Valorant S’pore Paper Rex, aby się dobrze bawić, gdy udają się na największy konkurs tytułu gry


SINGAPUR – Gdy singapurski zespół e-sportowy Paper Rex przeszedł do historii, zakwalifikował się do wielkiego finału turnieju Valorant Champions Tour (VCT) Stage 2 Masters w Kopenhadze w zeszłym miesiącu, nie tylko ich rozgrywka przyciągnęła uwagę fanów.

Paper Rex, który jest pierwszym zespołem z regionu Azji i Pacyfiku, który dotarł do wielkiego finału międzynarodowego wydarzenia Valorant Masters lub Champions, również zasłużył sobie na uwielbienie fanów w Internecie swoją kochającą zabawę naturą i wybrykami na scenie .

W Danii, gdzie zajęli drugie miejsce w 12-drużynowym turnieju, kapitan drużyny Benedict „Benkai” Tan, znany z wychodzenia w kostiumach na zawodach, utrzymał trend. Podczas jednego ze swoich wyjść założył kombinezon z dinozaurem jako ukłon w stronę ich nazwy zespołu Paper Rex, a w wielkim finale pojawił się na scenie w różowym dresie z efektowną różową peruką.

Nawet jeśli ich awans w grze dodał cel na ich plecach przed 31 sierpnia i 18 września Valorant Champions – największą konkurencją w strzelance FPS – w Stambule w Turcji fani mogą być pewni, że takich momentów będzie więcej od zespołu.

Tan powiedział: „Wielu graczy e-sportowych traci z oczu fakt, że pod koniec dnia grają w grę, mają się z nią dobrze bawić.

„Na to właśnie kładziemy duży nacisk w Paper Rex – mamy delikatną równowagę między „to nasza praca, a jednocześnie gra” i zawsze udaje nam się zachować tę równowagę”.

25-latek, który również uznał potrzebę ciągłego wprowadzania innowacji i ulepszania rzeczy, powiedział, że dobra zabawa jest czymś, co robi, aby odróżnić się od reszty zespołów.

Zajęło im trochę czasu, aby odkryć swój własny styl gry w Valorant, który został wydany w czerwcu 2020 roku, zwłaszcza, że ​​niektórzy gracze przeszli z innej strzelanki FPS, Counter-Strike: Global Offensive.

Tan wyjaśnił, że zespół początkowo obserwował i próbował naśladować to, co robią inne profesjonalne zespoły z innych regionów, ale wkrótce zdał sobie sprawę, że aby wyprzedzić konkurencję, muszą być kreatywni.

Ale to właśnie pomogło zespołowi – w skład którego wchodzą Singapurczycy Tan i Wang „Jinggg” Jing Jie, Indonezyjczycy Aaron „mindfreak” Leonhart i Jason „f0rsakeN” Susanto oraz Malezyjczyk Khalish „d4v41” Rusyaidee – osiągnąć nowe wyżyny w grze, która jest zwykle zdominowany przez Amerykanów Północnej i Europejczyków.

19-letni Wang powiedział: „Sposób, w jaki gramy, różni się od drużyn w Europie i Ameryce Północnej. Kiedy oglądamy ich mecze, sposób, w jaki grają, jest wolniejszy, grają bezpieczniej.

„Nie są pewni, jak dostosować się do naszego stylu gry, a nawet jeśli się dostosują, możemy po prostu zmienić nasz styl gry w dowolnym momencie”.

Paper Rex zyskał na znaczeniu w ciągu ostatnich dwóch lat, zdobywając tytuły w regionie Azji i Pacyfiku, zanim odcisnął piętno na szerszej scenie międzynarodowej.

W tym roku zakwalifikowali się również do każdego większego turnieju VCT, który był jak dotąd jednym z najważniejszych punktów w e-sportowej karierze Wanga.

Wang, który kończy dyplom online z nauk o sporcie, powiedział: „Atmosfera jest inna, a wyjazd za granicę to coś nowego. Możesz także grać przeciwko drużynom, z którymi zwykle nie grasz, a zazwyczaj są na szczycie własnych regionów, dzięki czemu zrozumiesz, na czym stoisz na całym świecie”.Źródło : https://www.straitstimes.com/sport/e-sports-spores-history-making-valorant-team-paper-rex-out-to-have-fun-as-they-head-to-game-titles-biggest-competition