Kursy e-sportowe w Hampshire – BTEC poziom 2 i 3

Kursy e-sportowe w Hampshire

Kursy e-sportowe BTEC poziomu 2 i 3 w St Vincent’s College w Gosport cieszą się obecnie około 60 studentami na drugim roku akademickim. Havant i South Downs College oferują kursy e-sportowe na kampusach Alton i South Downs. Wyspecjalizowane uczelnie e-sportowe, takie jak Guild College i College of Esports w Londynie, przyjmują w tym roku pierwszą rundę studentów.

Czym jest e-sport?

E-sport to rywalizacja w wirtualnej grze, w której osoba lub grupa gra przeciwko innej osobie, online lub osobiście, w czasie rzeczywistym. Termin „e-sport” odnosi się do wielu różnych gier wideo lub sportów, w których ludzie rywalizują. Pierwszym akredytowanym turniejem e-sportowym był wewnętrzny turniej 24-osobowy Uniwersytetu Stanforda o nazwie Intergalactic Spacewar Olympics, ale profesjonalne nowoczesne turnieje e-sportowe mają swoje korzenie we wczesnych latach 90., wraz z pojawieniem się turniejów takich jak Evolution Championship Series (EVO).

Jak e-sport stał się popularny?

Gry takie jak Quake i Starcraft przyczyniły się do popularności transmitowanych e-sportów na początku XXI wieku, a turniej Counter Strike zadebiutował w 2001 roku. W 2010 roku pojawiła się dominująca platforma streamingowa Twitch, a także League of Legends i Dota 2, które skutecznie przejęły rynek, zmieniając krajobraz e-sportu, aby w dużej mierze zorientować się na streaming. Obecnie najpopularniejszymi e-sportami według obecnej liczby rywalizujących drużyn, w kolejności malejącej, są CSGO, Rocket League, League of Legends, Valorant i Dota 2.

Kursy e-sportowe w Wielkiej Brytanii

Roehampton University jako pierwszy w Wielkiej Brytanii przyznał stypendium e-sportowe w 2018 r., a pierwsze przyznano studentce prawa Julii Cwierz w 2019 r. W 2020 roku Brytyjska Federacja Esports stworzyła ramy dla swoich e-sportowych kursów BTEC, pierwszych tego rodzaju na świecie, ostatecznie współpracując z College of Esports w Londynie w 2021 roku w celu ustanowienia kursów szkolnictwa wyższego do studiowania biznesu w e-sporcie.

Przyszłość e-sportu

Lider kursów e-sportu i informatyki w St Vincent’s, Martin Birch-Foster, powiedział, że przyszłość e-sportu w Portsmouth i okolic będzie się szybko rozwijać. Firma Dell nawiązała współpracę z uczelnią pod koniec 2022 r., aby zapewnić obniżone komputery, sprzęt i koszulki w ramach nowej iteracji ich przestrzeni treningowej „Shark Tank” i jest to sztandarowe studium przypadku inicjatywy Delling Up Education. Według Światowego Forum Ekonomicznego e-sport jest wart około 1,2 miliarda funtów, a cała branża gier wideo jest warta około 270 miliardów funtów, a generowane przez nią dochody są dwukrotnie większe niż filmy i muzyka razem wzięte.

Współpraca z klubami sportowymi

„Byłoby wspaniale, gdyby klub piłkarski Portsmouth chciał się w to zaangażować, wiele klubów piłkarskich w całym kraju już to robi, klub piłkarski Wolverhampton… mają bardzo odnoszącą sukcesy drużynę e-sportową. Myślę, że musimy po prostu iść naprzód, pchać się do przodu z tym impetem i uświadomić sobie fakt, że e-sport to przyszłość” – powiedział Martin.

Źródło: http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6465bee977da497593889e12160b8f41&url=https%3A%2F%2Fwww.portsmouth.co.uk%2Fnews%2Fpeople%2Fesports-online-gaming-is-growing-in-popularity-with-special-esports-college-courses-in-hampshire-4146099&c=538993895804008214&mkt=fr-fr.