Kursy e-sportowe w Hampshire – Odkryj świat e-sportu!

Kursy e-sportowe w Hampshire

W St Vincent’s College w Gosport oraz Havant i South Downs College oferowane są kursy e-sportowe na poziomie 2 i 3, a Guild College i College of Esports w Londynie przyjmują w tym roku pierwszą rundę studentów.

Czym jest e-sport?

E-sport to rywalizacja w wirtualnej grze, w której osoba lub grupa gra przeciwko innej osobie, online lub osobiście, w czasie rzeczywistym. Termin „e-sport” odnosi się do wielu różnych gier wideo lub sportów, w których ludzie rywalizują, takich jak Counter Strike Global Offensive (CSGO) lub Rocket League.

Historia e-sportu

Pierwszym akredytowanym turniejem e-sportowym był wewnętrzny turniej 24-osobowy Uniwersytetu Stanforda o nazwie Intergalactic Spacewar Olympics, ale profesjonalne turnieje e-sportowe mają swoje korzenie we wczesnych latach 90., wraz z pojawieniem się turniejów takich jak Evolution Championship Series (EVO). Gry takie jak Quake i Starcraft przyczyniły się do popularności transmitowanych e-sportów na początku XXI wieku, a turniej Counter Strike zadebiutował w 2001 roku.

Najpopularniejsze e-sporty

Obecnie najpopularniejszymi e-sportami według obecnej liczby rywalizujących drużyn, w kolejności malejącej, są CSGO, Rocket League, League of Legends, Valorant i Dota 2.

Kursy e-sportowe w Wielkiej Brytanii

Rok 2018 przyniósł pierwsze stypendia e-sportowe w Wielkiej Brytanii, a w 2020 roku Brytyjska Federacja Esports stworzyła ramy dla swoich e-sportowych kursów BTEC, pierwszych tego rodzaju na świecie, ostatecznie współpracując z College of Esports w Londynie w 2021 roku w celu ustanowienia kursów szkolnictwa wyższego do studiowania biznesu w e-sporcie.

Przyszłość e-sportu

Według Światowego Forum Ekonomicznego e-sport jest wart około 1,2 miliarda funtów, a cała branża gier wideo jest warta około 270 miliardów funtów, a generowane przez nią dochody są dwukrotnie większe niż filmy i muzyka razem wzięte. Martin Birch-Foster, lider kursów e-sportu i informatyki w St Vincent’s, powiedział, że przyszłość e-sportu jest obiecująca i że musimy iść naprzód z impetem, uświadamiając sobie fakt, że e-sport to przyszłość.

„Myślę, że musimy po prostu iść naprzód, pchać się do przodu z tym impetem i uświadomić sobie fakt, że e-sport to przyszłość”.

Źródło: Portsmouth News.