Konflikt Rosja-Ukraina: Gazeta wykorzystuje CS:GO, by dotrzeć do Rosjan

Konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą: Finska gazeta wykorzystuje Counter-Strike: Global Offensive, aby dotrzeć do Rosjan

Wojna między Rosją a Ukrainą wciąż trwa, ale kraju kierowanemu przez Władimira Putina utrudniają, a wręcz uniemożliwiają dotarcie do Rosjan prawdziwych wiadomości. W związku z tym jedna z gazet podjęła drastyczne kroki w celu obejścia cenzury.

Aby uczcić Światowy Dzień Wolności Prasy, Helsingin Sanomat, największa fińska gazeta, wybrała niekonwencjonalną drogę, aby wiadomości dotarły do ​​Rosjan. Konkretnie, zatrudnili oni 2 projektantów do stworzenia specjalnej mapy w FPS firmy Valve, Counter-Strike: Global Offensive. Scena nosi imię de_voyna i zawiera ukryte pomieszczenie, w którym przekazywane są wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą.

„Niemożliwe jest uzyskanie dokładnej liczby ofiar, ponieważ wszystkie strony bagatelizują swoje straty i wyolbrzymiają straty przeciwnika”

Aby uzyskać dostęp, gracze muszą umrzeć w grze, aby przejść przez ściany i inne konstrukcje. Ukryty pokój zawiera artykuły prasowe opisujące domniemane zbrodnie wojenne popełnione przez elementy rosyjskie podczas konfliktu. Statystyki obejmują ataki rakietowe i falę zgonów w Buczy, gdzie odkryto masowe groby. W jednym z nich wskazano miejsca na Ukrainie, które w ostatnich miesiącach zaatakowała rosyjska armia. W jednym z pomieszczeń widnieje nawet liczba żołnierzy rosyjskich, którzy zginęli na ukraińskiej ziemi.

Oczywiście Helsingin Sanomat przyznał, że liczba może być niedokładna. „Bezsensowna agresja Rosji na Ukrainę zabiła dziesiątki tysięcy cywilów, w tym dzieci. Jedyne, co możemy zrobić, to ujawnić zbrodnie wojenne Putina i rosyjską propagandę” – powiedział jeden z twórców mapy, który wolał pozostać anonimowy.

CS:GO jest bardzo popularną grą w Rosji z ponad 4 milionami graczy, a Helsingin Sanomat postanowił skorzystać z tej okazji, aby dotrzeć do Rosjan i przekazać prawdziwe informacje o konflikcie zbrojnym między Rosją a Ukrainą.

Źródło: Ruetir.com.