Dyrektor generalny G2 Esports, Ocelote, rezygnuje po incydencie z Andrew Tate


Współzałożyciel G2 Esports, Ocelote, ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego organizacji. (Zdjęcie: Riot Games)

Europejska organizacja e-sportowa G2 Esports ogłosiła w sobotę (24 września), że współzałożyciel Carlos „Ocelote” Rodriguez zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego, po tym jak został zawieszony za imprezowanie z kontrowersyjnymi postaciami Andrew i Tristanem Tate.

„Dzisiaj otrzymaliśmy i zaakceptowaliśmy oświadczenie Carlosa o rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego G2 Esports. Jako globalna organizacja e-sportowa obsługująca najbardziej zróżnicowaną bazę fanów na świecie, bierzemy odpowiedzialność za naszych fanów, pracowników, członków zespołu i partnerów na całym świecie, ” G2 Esports powiedział w oświadczenie na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

„W tym kontekście chcemy podkreślić, że nie popieramy żadnej formy mizoginii. Nadal priorytetowo traktujemy promowanie integracji i wspieranie zróżnicowanej społeczności graczy”.

G2 Esports znalazło się pod ostrzałem, gdy Ocelote tweetował 17 września film przedstawiający, jak imprezuje między innymi z Tates, aby uczcić zakwalifikowanie się G2 do mistrzostw świata League of Legends (LoL) 2022.

Kim jest Andrew Tate?

Andrew Tate, który określa się jako guru samopomocy dla „aspirujących samców alfa”, został wcześniej zablokowany na YouTube, Facebooku, Tiktoku, Instagramie i Twitterze za mizoginistyczne posty i filmy, w których twierdzi się między innymi, że kobiety są własnością i że ofiary gwałtu ponoszą pewną odpowiedzialność za napaść seksualną.

Tate również otrzymał oskarżenia i jest w trakcie dochodzenia w sprawie rzekomego handlu ludźmi w celach seksualnych i przemocy domowej.

Kilka filmów pokazujących, jak Tate bije kobiety w 2016 roku, pojawiło się na początku tego roku. Ponadto w kwietniu zeszłego roku rumuńska policja dokonała nalotu na jego dom w ramach śledztwa dotyczącego handlu ludźmi.

Film Ocelote natychmiast spotkał się z publiczną reakcją na Twitterze od fanów organizacji i widzów z zewnątrz.

Później bronił swoich działań, mówiąc, że „nikt nigdy nie będzie w stanie nadzorować moich przyjaźni” w tweecie.

E-sporty G2 w takim razie ogłoszony 18 września, że ​​Ocelote otrzymał bezpłatne ośmiotygodniowe zawieszenie za swoje działania, dodając, że „działania naszego dyrektora generalnego mówiły językiem w jaskrawym kontraście z wartościami i kulturą, którą G2 żyje i do której dąży”.

Po ogłoszeniu rezygnacji Ocelote wysłano wideo na jego osobistym koncie na Twitterze, w którym powiedział, że jest „bardzo wdzięczny za te wszystkie lata razem”.

„To bardzo trudne zakończenie tego, co w innym przypadku było głęboko znaczącym i radosnym doświadczeniem” – dodał Ocelote.

G2 Esports zostało założone w 2014 roku jako Gamers2 przez Ocelote, byłego profesjonalnego gracza League of Legends i inwestora Jensa Hilgersa.

Organizacja zmieniła nazwę na G2 Esports rok później i od tego czasu stała się jedną z największych organizacji esportowych na świecie, z drużynami rywalizującymi między innymi w League of Legends, VALORANT, Counter-Strike: Global Offensive, Hearthstone i Rocket League.

Aby uzyskać więcej aktualizacji wiadomości e-sportowych, odwiedź https://yhoo.it/YahooEsportsSEA i sprawdź Yahoo Esports w Azji Południowo-Wschodniej Strona na Facebooku oraz Świergotjak również nasz Kanał o grach w YouTube.

Źródło : https://sg.news.yahoo.com/g-2-esports-ceo-ocelote-resign-andrew-tate-013752362.html