Dust2 usunięty z puli map CSGO


Anubis zastąpił Dust 2, najsłynniejszą mapę w historii Kontratak i FPS, z aktywnej puli map CS:GO.

W Anubis i Dust 2 nadal można grać w trybach casual, deathmatch i rywalizacyjnych. Jednak Dust 2 został usunięty z aktywnej puli, więc nie można w niego grać na poziomie profesjonalnym. Każdy, kto szuka Dust 2 w aktywnej puli, nie będzie mógł go znaleźć.

Zmiana ta następuje wkrótce po zakończeniu IEM Rio Major. Wygrali outsiderzy. Zmiany wpłyną na aktywne mapy. Oznacza to, że Dust 2 nie zostanie rozegrany na kolejnym majorze. Anubis będzie. Major jest już za kilka miesięcy, a Anubis jest pierwszym Anubisem, który został dodany do profesjonalnej puli map, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że niewiele drużyn będzie mogło zagrać na tej mapie. Zamiast tego zakażą go w większości gier.

Chociaż Dust 2 to klasyczna mapa w historii gier FPS, wprowadzono pewne zmiany i CS:GO przez lata. Pozostanie preferowaną mapą dla zwykłych graczy, ale staje się coraz mniej popularna na najwyższym poziomie. Nawet przeprojektowanie sprzed kilku lat tego nie zmieniło.

Chociaż nie wiadomo jeszcze, czy Dust 2 zostanie poddany przeróbce, ostatnie plotki sugerują, że zarówno Mirage, jak i Dust 2 zostaną poddane przeróbkom, gdy Source 2 przełączy się na Source 2. Możliwe, że tak się nie stanie, mimo że gracze latami czekali na tę zmianę.

Valve zmniejszyło również liczbę pocisków w swoim karabinie snajperskim AWP z siedmiu do pięciu. Będzie to miało znaczący wpływ na sposób użycia broni w określonych sytuacjach. Zmniejszono obrażenia zadawane przez M4A1S-S z bliskiej odległości. Wynika to z tego, że w ostatnich miesiącach stał się bronią do tomografii komputerowej.Źródło : https://www.talkesport.com/news/dust2-removed-from-csgos-map-pool/