Duński AWPer „JUGi” ogłasza przejście na VALORANT


Ogłosił duński gracz Counter-Strike, Jakob „JUGi” Hansen przez Twittera w piątek opuszcza Counter Strike: Global Offensive i szuka możliwości w VALORANT, taktycznej strzelance wydanej przez Riot Games w 2020 roku.

„Co za podróż, którą dał mi CS: GO, przyjaźnie, doświadczenia z podróży i wiele więcej” – powiedział Duńczyk w swoim tweecie. „Cieszę się, że miałem okazję dwukrotnie uczęszczać do Majora. Ale czas jakoś wydrukować moje imię w innej grze!”

JUGi odchodzi z CSGO dla VALORANT

JUGi zaczął grać w CS:GO w 2015 roku. Uczestniczył w dwóch głównych turniejach i zarobił szacunkową sumę 117 439 dolarów w całej swojej karierze. 24-letni AWPer grał dla takich zespołów jak Heroic, North i OpTic Gaming. Po wypełnieniu Astralis dla Andreasa „⁠Xyp9x⁠” Højsletha i Lukasa „⁠gla1ve⁠” Rossander – którzy byli na urlopie na krótki czas w połowie 2020 r. – JUGi był bez zespołu przez ponad rok.

Ostatnio JUGi był częścią duńskiego zespołu projektowego Mathiasa „MSL” Lauridsena i Philipa „aizy” Aistrupa, South. Zespół odpadł i rozwiązał się we wrześniu 2021 roku, zaledwie kilka miesięcy po utworzeniu. Od tego czasu JUGi jest nieaktywne.

JUGi napisał na Twitterze, że jest otwarty na oferty z całego świata, prawdopodobnie otwierając drzwi do przeprowadzki do innego regionu poza Europą. To nie pierwszy raz, kiedy Duńczyk testuje wody VALORANT. Według TalkEsport, brał udział w próbach z zespołem VALORANT z Team Liquid w styczniu 2021 roku przed jego wyjazdem na południe.

JUGi jest częścią rosnącego exodusu graczy CS:GO opuszczających grę na rzecz VALORANT, dołączając do takich postaci jak Elias „Jamppi” Olkkonen, Adil „ScreaM” Benrlitom, Oscar „mixwell” Cañellas Colocho i wielu innych. Chociaż migracja była trudniejsza po północnoamerykańskiej stronie CS: GO, JUGi może być tylko pierwszą europejską nazwą, która dokonała skoku.

Source : https://www.upcomer.com/danish-awper-jugi-announces-swap-over-to-valorant/