Kopenhaga Flames ogłasza bankructwo – zwolnienia i zamknięcie klubu.

Kopenhaga Flames ogłasza bankructwo i zwalnia cały personel

Kopenhaga Flames złożył wniosek o upadłość i zwolnił cały personel, zgodnie z listem napisanym dzisiaj przez CEO Steffena Thomsena, kończąc działalność wybitnej duńskiej organizacji, która konkurowała w CS:GO przez siedem lat.

Thomsen przyznał, że kluby i organizacje e-sportowe borykają się z problemami finansowymi i zauważył, że ostatnie sześć do dziewięciu miesięcy było „absolutnie przerażające” pod względem zabezpieczania wszelkiego rodzaju partnerstw, czy to poprzez nabywanie nowych, czy przedłużanie obecnych. Thomsen powiedział, że cięcia budżetów marketingowych zmniejszyły „najważniejsze źródło dochodów klubu”.

Jednak Thomsen zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa i wpływ przegapienia wybitnych osób CS:GO Majors, zwłaszcza dla klubu, który rozwinął się po osiągnięciu poprzednich iteracji turnieju. Copenhagen Flames zakwalifikował się zarówno do PGL Stockholm, jak i PGL Antwerp w 2021 i 2022 roku, docierając nawet do playoffów w Antwerpii. Po tym Thomsen powiedział, że zespół „miał wielki rozmach” i czuł, że organizacja jest w stabilnym miejscu finansowo.

Ale nowy zespół przegapił kwalifikacje zarówno do IEM Rio, jak i nadchodzącego BLAST Paris Major. Zakwalifikowanie się do Majors zapewnia zespołowi dochód oraz zwiększa rozpoznawalność i ekspozycję marki. Thomsen powiedział, że organizacja próbowała uniknąć tego wyniku, tworząc różne strumienie dochodów i tnąc wydatki, ale ponieważ potencjalni inwestorzy „zniechęceni rozwojem sceny e-sportowej w zeszłym roku”, Copenhagen Flames nie był w stanie utrzymać otwartych drzwi.

Kopenhaga Flames nadal będzie zarządzać akademią

W chwili pisania tego tekstu Copenhagen Flames zarządza akademią męską, żeńską i akademią CS:GO lista. Thomsen napisał, że kierownictwo Copenhagen Flames „będzie nadal dbać o swój najlepszy interes w nadchodzącym procesie”.

Źródło : Dot Esports.