DreamHack zamyka 5-letnią umowę w Melbourne

Nowa odsłona DreamHack Melbourne zbliża się wielkimi krokami, ale fani z Antypodów, którzy nie będą mogli w tym roku pojawić się na wydarzeniu, nie muszą się martwić, ponieważ wieloletnia umowa między grupą ESL FACEIT a Visit Victoria została sfinalizowana. DreamHack powróci do stolicy Wiktorii od 26 do 28 kwietnia tego roku w ramach nowej, pięcioletniej umowy, która sprawia, że największy festiwal gier na świecie pozostanie w Melbourne do 2028 roku, zgodnie z komunikatem prasowym z 12 marca. Od turniejów esportowych na żywo po zawartość związana z grami i stylem życia, DreamHack szybko stał się znaczącym wydarzeniem w kalendarzu graczy Oceanii i pozostanie takim na przewidywalną przyszłość.

Nowa odsłona DreamHack Melbourne 2024

Festiwal DreamHack Melbourne 2024 przynosi powrót ESL Challenger, turnieju Counter-Strike, w którym lokalne i międzynarodowe drużyny staną naprzeciw siebie w walce o 50 000 USD i szansę dołączenia do prestiżowej ligi ESL Pro. Awaryjne zastępstwa Movistar Riders (teraz KOI) zdobyły tytuł w 2023 roku, ale w tym roku drużyny z Australii, Rooster i Sunday School, będą próbowały sięgnąć po trofeum na własnym terenie. To drugi turniej Counter-Strike 2 w kraju po IEM Sydney w październiku zeszłego roku.

Najwyższej klasy turniej League of Legends w Oceanii, LCO, będzie gościł swoje wielkie finały 28 kwietnia, podczas gdy reszta festiwalu rozciąga się na większość Olympic Park, w tym na Artist’s Alley, rozszerzony konkurs cosplay, strefę LAN do zabierania własnego komputera oraz wiele innych atrakcji. To czwarte takie wydarzenie z rzędu na Półkuli Południowej po debiucie festiwalu w Australii w 2022 roku.

Bilety na DreamHack Melbourne

Bilety na DreamHack Melbourne będą dostępne w sprzedaży od czwartku, 14 marca o 16:00 czasu AEDT, począwszy od 50 USD jako część specjalnej, półceniowej promocji „Early Bird”, z regularnym trzydniowym biletem w cenie 99 USD. Osoby zainteresowane strefą LAN BYOC mogą zakupić bilet na festiwal LAN za 180 USD. Wszystkie bilety dają pełny dostęp do festiwalu, w tym do turnieju ESL Challenger CS2 i finału LCO na żywo. Fani CS2 mogą zakupić doświadczenie „Row F” za dodatkowe 70 USD, które obejmuje wstęp do areny, torebkę z markowymi gadżetami, specjalny identyfikator i smycz.

Źródło : dotesports.com