DreamHack Aus – plany na przyszłość: esport, streaming i VTubers

DreamHack Australia: wieloletnia umowa z Wiktorią, esport, streaming i VTubers!

Umowa na pięć lat

DreamHack Australia to wydarzenie obecne od 2021 roku, które stało się kluczowym punktem dla lokalnej społeczności graczy w Australii. Teraz planuje kontynuować swoje działania dzięki pięcioletniej umowie z Wiktorią, która zakłada organizację imprez LAN w Melbourne przez kolejne pięć lat.

„To daje nam świetną możliwość planowania i rozwoju festiwalu w ciągu najbliższych pięciu lat” – powiedział Ben Green, Kierownik Produktu w ESL FACEIT Group Australia. „Taka decyzja ze strony naszego partnera bardzo nas ekscytuje.”

Współpraca z ESL

Partnerstwo z ESL było oczywiste, ponieważ rząd Wiktorii wspierał ich przez ostatnie pięć lat, a umowa umacnia pozycję DreamHack w Melbourne.

„Organizowanie wydarzeń, zwłaszcza w Melbourne, wiemy że tam mieszka znaczna część społeczności graczy w Australii. To po prostu jedno plus jedno równa się trzy, prawda?” – powiedział Green.

Zróżnicowane wydarzenie

Naturalnie, na DreamHacku nie może zabraknąć Counter-Strike’a, a ESL Challenger Melbourne ponownie przyciągnie uwagę graczy. Ponadto, legendarna impreza BYOC LANs będzie ponownie dostępna dla uczestników.

Jednak, jak wyjaśnił Green, ostatnie wydarzenia DreamHack pokazały, że esport nie jest jedynym czynnikiem przyciągającym uczestników, zwłaszcza w Melbourne. „Chcę znaleźć odpowiednią równowagę treści na LAN. Czy to będą turnieje esportowe?

Czy to będzie okazja do spędzenia trzech dni z przyjaciółmi, grając w gry i jednocześnie mając możliwość zwiedzania reszty imprezy? Nadal trzeba znaleźć odpowiednią równowagę.”

Wielkie gwiazdy DreamHack

Podczas ubiegłorocznego DreamHacku główną gwiazdą festiwalu była obecność Trash Taste, którzy nagrali odcinek swojego podcastu na żywo, a także prowadzili kawiarnię obsługiwaną okazjonalnie przez trio.

Co czeka nas w tym roku? Mimo milczenia co do szczegółów, Green zdradza, że czeka nas coś powiązanego z Trash Taste. „Jeśli lubisz Trash Taste albo jesteś fanem VTuberów, myślę, że to będzie twój rok. To będzie więcej, niż sądzisz…” – zdradził.

Bilety na DreamHack będą dostępne od 14 marca, z trzema różnymi rodzajami pakietów dla fanów do zakupu.

Źródło : www.dexerto.com