Dota 2 The International 2024 powraca do Europy – Kopenhaga

Valve ogłosiło, że tegoroczna edycja The International w Dota 2 powraca do Europy, a gospodarzem 13. edycji tego wydarzenia szczytowego będzie Kopenhaga, w Danii. Ogłoszenie to nadeszło 8 marca za pośrednictwem oficjalnego posta na blogu Valve. Powrót do Starego Kontynentu we wrześniu oznacza, że europejska publiczność po raz pierwszy od początku turnieju w 2011 roku będzie mogła doświadczyć TI, co wielu uważało, że Valve ustaliło Seattle jako stałe miejsce rozgrywania turnieju. Minęło ponad dekadę, odkąd fani z Europy mieli okazję obserwować TI na żywo u siebie w domu. Foto przez Valve

Z powrotem do Europy

To trzeci raz, kiedy TI odbywa się w Europie, ale fani z UE nie mieli szansy obejrzeć walki najlepszych drużyn Dota w edycji z 2021 roku w Budapeszcie z powodu ograniczeń związanych z COVID-19. Po wizycie w Singapurze w 2022 roku, TI powróciło na amerykańskie brzegi do Seattle – ojczystego domu turnieju – i wielu zakładało, że miasto będzie ponownie gospodarzem w 2024 roku. Zaskakując jednak, Valve zdecydowało inaczej, ujawniając, że Royal Arena w Kopenhadze będzie miejscem rywalizacji w najlepszej konkurencji w Dota 2. To zdecydowanie nie pierwszy raz, kiedy w Danii odbywa się ważne wydarzenie esportowe, w tym tegoroczny Major w Counter-Strike 2, który również odbył się w Royal Arena. To jednak pierwszy raz, kiedy kraj ten gościł wydarzenie Dota 2 na najwyższym szczeblu.

Format zaproszeń i kwalifikacji

Valve ogłosiło także powrót do „klasycznego” formatu zaproszeń i kwalifikacji. Zakończenie Dota Pro Circuit w 2023 roku oznacza, że tegoroczna edycja TI obejrzy uczestników zarówno zapraszanych, jak i kwalifikujących się do TI. „Zaproszone drużyny będą ogłaszane przed wydarzeniem i wybierane na podstawie wyników zespołu w ciągu roku” – powiedział Valve na blogu. Bez systemu punktów DPC do kierowania, Valve będzie musiał wybierać zaproszenia na podstawie wyników na trzeciej stronie, a biorąc pod uwagę, że TI jest zaledwie sześć miesięcy, wielu obawia się, że drużynom nie starczy czasu, by się od siebie odróżnić. Nie martw się, mówi Valve, ponieważ jest mnóstwo Dota pomiędzy teraz a wrześniem.

„Kalendarz na ten rok jest zapchany, z półtuzinem już ogłoszonych turniejów ważnych i kolejnymi w drodze, w tym turniejami studiowymi i arenowymi w Europie, Azji, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie” – powiedział Valve, dodając, że większy nacisk na zaproszenia będzie kładziony na zespoły, które zwyciężą w międzyregionalnych wydarzeniach z własnymi eliminacjami oraz na wydarzenia z większą liczbą drużyn. Informacje o biletach na TI 2024 w Kopenhadze nie zostały jeszcze ogłoszone, ale Valve zapowiada, że więcej szczegółów zostanie podzielonych w nadchodzących miesiącach.

Źródło : dotesports.com