Dota 2 pozostaje wśród liderów świata e-sportu


eSport jest obecnie ogromny i rozwija się z roku na rok. Wyczucie czasu nie mogło być bardziej idealne, biorąc pod uwagę ten nowy, pandemiczny krajobraz, w którym żyjemy, a także eksplozję hazardu sportowego.

E-sporty łatwo dają się obstawiać, a ta branża rozwija się i ewoluuje wraz z branżą zakładów sportowych. Dota 2 jest jednym z liderów w kosmosie, tworząc wielką trójkę obok Counter Strike: Global Offensive i League of Legends.

Jeśli spojrzysz na nadchodzący harmonogram meczów Dota 2, możesz zobaczyć najbardziej aktualne kursy na eSport. Jeśli chodzi o Dota 2, The International jest tam, gdzie chcesz być, ponieważ jest to coroczny turniej mistrzowski z dużym jackpotem pieniężnym. Ostatnia edycja, która odbyła się w Suntec w Singapurze w październiku, miała łączną pulę prawie 19 milionów dolarów na to e-sportowe wydarzenie „pięć na pięciu”.

Chociaż jest to duża zmiana, impreza, która odbyła się w zeszłym roku w Bukareszcie w Rumunii, przyniosła ponad 40 000 000 $. Przy tak lukratywnych wypłatach stawka jest zawsze bardzo wysoka, co oczywiście przyciąga wzrok.

Większość relacji medialnych z meczów Dota 2, The International i eSports ogólnie koncentruje się wokół Twitcha, aplikacji do transmisji na żywo i serwisu społecznościowego.

Z Facebookiem, który oczywiście ma długą passe, Twitterem w poważnym upadku i Instagramem, który prawdopodobnie ma za sobą najlepsze dni, teraz może być czas, aby Twitch stał się kolejną dużą aplikacją społecznościową. Interesujące jest również postrzeganie północno-zachodniego Pacyfiku jako epicentrum tego rodzaju rzeczy.

Seattle Washington Football Tim Beckman

W latach 2012-17 każda edycja The International odbywała się w Seattle w stanie Waszyngton (USA), co oznacza, że ​​sześć z 12 (lub dosłownie połowa) wszystkich międzynarodowych imprez odbywała się w szmaragdowym mieście. W następnym roku, 2018, został wystawiony zaledwie 140 mil na północ w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada).

Jeśli jest jedna rzecz, którą wiemy o północno-zachodnim Pacyfiku, to wyróżnia się on w tworzeniu innowacji przemysłowych o zasięgu imperialnym.

Vancouver, p.n.e

Microsoft, Nike i Starbucks to trzy takie przykłady. To także wyznacznik trendów, biorąc pod uwagę bogatą historię muzyczną Seattle. Może The International i/lub Dota 2 to kolejna wielka rzecz, która dorośnie w Seattle, a potem wystartuje.

Paul M. Banks jest właścicielem/zarządcą Bank Sportu. On też jest autor książki „Przejście Transatlantyckie: jak angielska Premier League na nowo zdefiniowała piłkę nożną w Ameryce” oraz „Nie, nie mogę zdobyć bezpłatnych biletów: lekcje wyciągnięte z życia w branży mediów sportowych”.

Pisywał do wielu publikacji, w tym do New York Daily News, Sports Illustrated i Trybuna Chicagowska. Regularnie pojawia się w NTD News i WGN News Now. Śledź stronę internetową na Świergot oraz Instagram.

Źródło : https://www.thesportsbank.net/business/dota-2-remains-among-the-leaders-of-the-esports-world/